Visoje šalyje paskelbus karantiną, natūraliai sumažėjo transporto srautai, o tai turi tiesioginę įtaką mūsų miestų oro kokybei. Pastarosiomis dienomis Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų stotys visoje Lietuvoje rodo, kad užterštumas yra žemas arba labai žemas. Bendra oro kokybė miestuose yra geresnė nei įprastai kovo mėnesį.

Paprastai kovą prasideda pakeltosios taršos sezonas – kai oro užterštumas padidėja dėl transporto ar stipresnio vėjo nuo sausų nešvarių gatvių ir šaligatvių, žole neapaugusių plotų keliamų dulkių. Palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu, užterštumas kietosiomis dalelėmis KD10 didžiuosiuose miestuose, esant įprastiniams transporto srautams, būna gerokai didesnis nei šiuo metu.

Tai rodo, kad būtent transportas yra pagrindinė miestų oro taršos priežastis. Beje, būtent transporto sektorius Lietuvoje yra atsakingas už daugiausiai – 28 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų į atmosferą. Taip pat, remiantis Europos aplinkos agentūros duomenimis, Lietuvoje oro užterštumas kietosiomis dalelėmis KD2,5 siejamas su maždaug 3000 priešlaikinių mirčių kasmet. Europos mastu šis skaičius siekia net 400 tūkstančių, todėl oro užterštumas pripažintas didžiausia grėsme europiečių sveikatai. Taigi įveikus pasaulį apėmusią pandemiją, reikės grįžti prie ilgalaikių problemų sprendimo, mažinant grėsmes žmonių sveikatai kasdienėje aplinkoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist