Vilniaus gatvės

Pristatyta aplikacija, kurioje vaizduojamas visas Vilniaus eismo organizavimas

SĮ „Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje atvaizduojamos visos eismo organizavimo priemonės, tarp kurių daugiau nei 1 400 km Vilniaus miesto gatvių (horizontaliojo ženklinimo) elementų ir daugiau nei 60 000 vertikaliojo kelio ženklų. Po metų trukusių darbų Vilniaus savivaldybės darbuotojams sukurta aplikacija leidžia įvertinti visas mieste esančias eismo organizavimo priemones – nuo kelio ženklų iki lėtėjimo kalnelių.

„Eismo organizavimo priemonių inventorizavimas ir gatvių skanavimo informacija akivaizdžiai pagreitino mūsų darbo procesus. Pagreitėjo situacijos analizė, sprendimų priėmimas – statistika padeda rengti pirkimus ir sekti atliekamų darbų kiekius. Žinoma, sukurta aplikacija pareikalavo naujų darbo metodų atsiradimo, tačiau jos naudą spėjo įvertinti ne tik savivaldybės darbuotojai, bet ir rangovai, atliekantys darbus Vilniaus mieste“, – apie naują aplikaciją ir jos pritaikomumą darbe pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vadovas Rimantas Baravykas.

Nuo šiol Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai mato visus mieste esančius kelio ženklus, jų lokaciją, KET numerį, įrengimo datą, stovo aukštį, būklę bei kitus kelyje užfiksuotus objektus (šviesoforus, lėtėjimo kalnelius ir kt.). Sukurta sistema leidžia darbuotojams registruoti naujus kelio ženklus ar ištrinti senus, jau pašalintus ženklus, taip pat įvertinti ir patvirtinti atliktus darbus, prisijungus prie kompiuterio ar mobiliojo telefono.

 

„Tai pirma tokia sistema Lietuvoje, kurioje yra integruotos ne tik vertikaliųjų kelio ženklų nuotraukos, bet ir panoraminė vaizdų peržiūra street view būdu. Ši aplikacija leidžia vos kelių paspaudimų pagalba sužinoti visą informaciją apie kelio ženklus bei kitus gatvėje esančius objektus. 

Vilniaus planas, atsižvelgdamas į Vilniaus miesto savivaldybės „2IN“ strategiją, siekia skaitmenizuoti savivaldybės darbo procesus ir pasitelkus išmanius sprendimus palengvinti kasdienį darbą“, – sukurtą sprendimą pristatė SĮ „Vilniaus planas“ Analizės ir modeliavimo skyriaus vadovas Haroldas Bertulis.

Aplikacijoje atvaizduojamos eismo organizavimo priemonės pasižymi išskirtiniu tikslumu – gatvėse matomi ženklai, tiksli jų geografinė padėtis ir kiti rodikliai buvo identifikuoti panaudojant 360 laipsnių nuotraukas. Susipažinti su dalimi duomenų gali ir visuomenė – surinkti panoraminių nuotraukų duomenys buvo patalpinti „Mapillary“ platformoje.

 

Horizontaliojo ženklinimo duomenims inventorizuoti ir atvaizduoti pasitelktos vienos tiksliausių technologijų – LiDar skenavimo informacijos pagalba kelio ženklinimas identifikuotas 1 cm tikslumu. 

Ateityje planuojama išplėsti sistemos funkcionalumą, papildant eismo organizavimo priemonių projektavimo aplinka, ženklų pastatymo schemų aplinka ir suteikiant galimybę savivaldybės darbuotojams prižiūrėti užsakymo įgyvendinimą ir darbų priėmimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
35 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mindaugas
Mindaugas
7 dienas (-ų)

Taip visko prigerino, kad patys nežino ką pagerino. Privaziuoji prie sankryzos ir ne ja stebi, o kažkur šone ar tiesiai virs galvos kabanty sviesofora.

Brisius
Brisius
10 dienas (-ų)

Durniu laivas, kažkam patogu, bet ne vairuojantiems. Po visų pagerinimu Vilniuje kamščiai tik didėja…

Opera
Opera
10 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Brisius

Tai kad kamščiai lygioj vietoj. Gal laikas užpakalį pasikelti ir nueiti pažiūrėti?

Rok
Rok
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Brisius

Planas įgivendintas vadinasi 😂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button