Vilniaus gatvės

Prie pagrindinių miesto paplūdimių prieigų įvedama geltonoji automobilių stovėjimo zona

Nuo šiandien, gegužės 1 dienos, pagrindinių miesto paplūdimių prieigos – Balsio ežero, Valakupių pirmojo ir antrojo paplūdimių, Tapelių ir Balžio ežerų – tampa geltonąja automobilių stovėjimo rinkliavos zona, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Geltonosios zonos vietose nustatyta 0,6 euro už valandą rinkliava, kuri renkama visomis savaitės dienomis nuo 8 iki 20 val., nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d.

Automobilių statymo tvarkos pakeitimai įvedami ir dalyje Antakalnio bei Naujamiesčio, kurių gatvės nuo šiol pateks į žaliąją rinkliavos zoną.

 

„Nuolat stebime automobilių vietų užimtumą įvairiose miesto vietose, kad galėtume efektyviau reguliuoti srautus, spręsti chaotiško parkavimo problemas, skatinti alternatyvius keliavimo būdus. Toms teritorijoms, kuriose piko metu užimtumas viršija 85 proc., miesto Taryboje esame pasitvirtinę naująjį rinkliavos zonų ribų žemėlapį ir jį mieste palaipsniui įgyvendiname. Dėl daugelio gatvių, kur keičiame automobilių stovėjimo tvarką, esame gavę nemažai pačių gyventojų prašymų įvesti rinkliavos zonas – visuomet stengiamės į juos atsižvelgti“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

M. Gusarovienė priduria, kad pradėjus rinkti vietinę rinkliavą, gyventojai, kiti vairuotojai greičiau ir sklandžiau randa, kur pastatyti automobilį – nesusidaro spūstys, eismo trikdymas ieškant vietos. Be to, miestiečiai dažniau apgalvoja ir alternatyvius keliavimo būdus – pavyzdžiui, viešuoju transportu, pėsčiomis ar jungiantis į bendrus ekipažus su kolegomis, šeimos nariais. Vilnius, kaip ir daugelis užsienio miestų, siekia mažinti asmeninio transporto naudojimą, gerinti gyvenamosios aplinkos kokybę ir taip įgyvendinti miesto darnaus judumo plano tikslus.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietis
Vilnietis
1 metus

“M. Gusarovienė priduria, kad pradėjus rinkti vietinę rinkliavą, gyventojai, kiti vairuotojai greičiau ir sklandžiau randa, kur pastatyti automobilį – nesusidaro spūstys, eismo trikdymas ieškant vietos.” : DDDD ko tik nesugalvosi, kad prastumti savo projektą. Mokamose zonose vairuotojai suka ratus ieškodami nemokamos vietos ir lenda į visas įmanoma skyles. Bet aišku, versliukams sukti reik biudžetą pasipildyt, tai mokamos zonos paklausiausiose vietose tikrai geras sprensimas.

Tomas
Tomas
1 metus

Teisingai, į gamtą reikia judėti dviračiu, atstumai tikrai įveikiami.

aša ašenė
aša ašenė
1 metus

Oi, tik nereikia, kad “gyventojai patenkinti rinkliava”.

...
...
1 metus
Atsakinėti į  aša ašenė

O kodėl turėtų būti nepatenkinti?

Kęstas
Kęstas
4 dienas (-ų)
Atsakinėti į  ...

Nemačiau nė vieno patenkinto tomis idiotiškomis rinkliavomis. Tik besišildancius nuo to.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button