Vilniaus gatvės

Pradėjo veikti 4 nauji matuokliai: fiksuos greičio, A juostų, raudono šviesoforo signalo pažeidimus

Nuo šios savaitės sostinės vairuotojai pastebės veikiančius pažeidimo fiksavimo įrenginius ir apie juos informuojančius kelio ženklus – Žirmūnų ir Tuskulėnų g., prie „Žirmūnų trikampio“ projekto bei Pilaitės prospekte. Atlikus dalį įrengimo ir programavimo darbų, šiuo metu pradedamas testavimas. Po jo greičio, A juostų, raudono šviesoforo signalo pažeidimus fiksuojantys įrenginiai veiks pilnu pajėgumu, patys pažeidimai bus siunčiami policijai.

„Pažeidimo fiksavimo įrenginius vairuotojai minėtose vietose matė kurį laiką, tačiau nuo šios savaitės pastebės, kad jie veikia. Atlikus pirminį derinimą ir programavimo darbus, visi 4 stacionarūs įrenginiai kol kas dirbs testavimo režimu. Gruodį bus atliekamas kalibravimas ir testinių nuotraukų analizė, kad integravus įrenginius su administracinių nusižengimų registro sistema veikimas būtų kuo sklandesnis, o fiksuojamos nuotraukos tikslesnės. Vairuotojams primename visuomet laikytis taisyklių, saugaus greičio, nepaisant to, ar pažeidimai fiksuojami, ar ne – artėjant žiemai visų eismo dalyvių atsargumas ir budrumas itin svarbus“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Miesto eismo organizavimo departamento vadovas Aleksej Apanovič.

Žirmūnų g. ir Tuskulėnų g. trys matuokliai įrengti naujai dėl čia vykdomo „Žirmūnų trikampio“ projekto. Jį vystant įrengiami dviračių takai ir pėsčiųjų šaligatviai, rekonstruojami šviesoforai, taip pat didinamas eismo dalyvių saugumas ir įvedama papildoma eismo kontrolė – greičio matuokliai čia fiksuos greičio viršijimą ir raudono šviesoforo signalo pažeidimus

 

Vykdant naujo prekybos paskirties pastato statybas Pilaitės pr. yra įrengtas stacionarus pažeidimų fiksavimo įrenginys, kuris fiksuos ne tik greičio viršijimą, tačiau ir pažeidėjus viešojo transporto A juostoje.

Planuojama, kad visi naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, 2021 m. sausį numatyta metrologinė patikra, po kurių visi matuokliai veiks ir jau bus formuojami nusižengimo protokolai.

Primenama, kad pažeidimų fiksavimo įrenginių vietos mieste yra numatomos įvertinus įvairius kriterijus: eismo saugumo, avaringumo mažinimo rodiklius, juodąsias dėmes, pasitaikančius KET pažeidimų atvejus dėl greičio viršijimo, važiavimo A juosta ar esant draudžiamam šviesoforo signalui. Taip pat matuokliai gali būti numatomi ir kompleksinių projektų vystymo metu, kai įrengiama ir kita infrastruktūra – kaip ir minėtais Žirmūnų bei Pilaitės pr. atvejais.

 

Vilnius planuoja ir papildomą pažeidimų fiksavimo įrenginių pirkimą. Prieš skelbiant jį vertinami naujausi duomenys – informacija apie juodąsias dėmes, eismo įvykius mieste 2019-2020 m. Patį pirkimą planuojama skelbti iki metų pabaigos arba kitų metų pirmąjį ketvirtį – stebima pandemijos situacija, miesto prioritetai. Konkretus pažeidimų fiksavimo įrenginių kiekis ir vietos bus patikslintos vėliau, pats įrengimas numatomas kitąmet.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
59 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Andrius
Andrius
7 mėnesius

Jei pilaitėje esantis matuoklis fiksuos pažeidėjus A juostuoje, tai gal laikas pakeisti ženklus? Kurie rodytų, kad ten yra A juosta, nes kol kas A juosta yra tik ant kelio nupiešta. O ženklai nenurodo, kad ten yra A juosta. Vadovautis reikia ženklais, jei gerai pamenu ket.

Pxmantasvardas
Pxmantasvardas
7 mėnesius

Kaip visuomet, moka tik bausti. Nuo tarybinių laikų jokio progreso. Nesvarbu, kad milicija pavirto policija. Panašu, kad programos mokymui liko tos pačios. Kada nors Lietuvoje išlipsim iš tos baudimų duobės ?

Vytautas
Vytautas
7 mėnesius
Atsakinėti į  Pxmantasvardas

A tai ko nuo tarybinių laikų iki šiol neišmokai nepažeidinėti? Nepažeidinėk ir niekas nebaus.

Dalius
Dalius
7 mėnesius

Kada Vilniaus m savivaldybe priims nutarimą ,kad elektromobiliai ,galėtu važiuot visomis A juostomis? Manau nereikia kabinti papildomu ženklų.Taksi turėtu būti tik elektromobiliai

Paskutinį kartą redaguota 7 mėnesius (Dalius)
Bean
Bean
7 mėnesius
Atsakinėti į  Dalius

Pritariu.

Zilvinas
Zilvinas
7 mėnesius

Galėjot labiau pasistengti ir žemėlapį įdėti, būtų daugiau naudos..

tik tiek
tik tiek
7 mėnesius

vietoj senų, nebeveikiančių inkilų, tose pačiose vietose pakabino naujus. bent jau žirmūnuos.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button