Vilniaus gatvės

Pradedamas kompleksinis Žirmūnų infrastruktūros atnaujinimas (planas)

2019 pavasarį Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo įgyvendinti projektą „Kompleksinis gyvenamojo rajono kvartalo Žirmūnų, Minties, Tuskulėnų gatvių trikampyje viešosios infrastruktūros atnaujinimas“.

Įgyvendinus projektą bus atnaujinta daugiabučių namų kvartalo, esančio Žirmūnų, Minties ir Tuskulėnų gatvių trikampyje, teritorija. Žirmūnų g., Minties g. ir Tuskulėnų g. teritorijoje bus įrengti/rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos sporto ir aktyvaus poilsio aikštelės, įrengti rekreaciniai pėsčiųjų takai, šalia kurių bus įrengtas apšvietimas ir želdiniai. Šalia Žirmūnų g. bus įrengtas pagrindinis skveras su apšvietimu ir mažąja architektūra. Skvere bus suformuota keletas funkcinių zonų, kurios pasiskirsčiusios visoje teritorijoje: ramaus poilsio zonos su atsisėdimo vietomis, bendra vaikų žaidimo aikštelė vaikams iki 12 metų amžiaus.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą, kokybiškai modernizuota viešoji erdvė ir visuomeninės paskirties infrastruktūra sąlygos bendruomenės pasitenkinimą gyvenamąja aplinka, prisidės prie geresnių sąlygų verslo plėtojimui, investicijų pritraukimui, pagerės gyventojų gyvenimo kokybė.

 

Bendra projekto vertė – 5.101.942,04 Eur iš jų Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšos 4.336.650,73 Eur, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos 382.645,65 Eur ir savivaldybės biudžeto lėšos 382.645,66 Eur.

Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ Nr. 07.1.1-CPVA-R-904 priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“.

Projektą numatoma baigti 2022 metų sausio 31 d.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
29 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonė
Jonė
2 metus

Kad tvarkomi rajonai tai puiku. Bet, vykdant savivaldybei priklausančių įstaigų rekonstrukcijos ar plėtros darbus, turėtų būti sutvarkoma, esanti šalia tų objektų, aplinka. Po minėtų darbų įprastai padidėja lankytojų skaičius ir to pasekoje pabloginamos šalia gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygos. Prieš keletą metų Fabijoniškėse, prie Sporto mokyklos buvo panaikinti krepšinio aikštynas ir bėgimo takai (čia dažnai rytais ir vakarais ateidavo pasimankštinti ir gyventojai) ir buvo įrengtas uždaras futbolo aikštynas, kuriame treniruojasi vaikai, o suaugę atvažiuoja net iš Naujosios Vilnios, todėl padidėjo automobilių kiekis, bet čia nebuvo įrengta nei automobilių stovėjimo aikštelės, nei sutvarkyta aplinka, tad automobiliai statomi ant nuniokotų žaliųjų vejų ar… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button