Vilniaus gatvės

Planuojama Ozo gatvės dalies šalia „Akropolio“ ir PC „Ozas“ rekonstrukcija

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ imsis vienos iš judriausių Vilniaus gatvių rekonstrukcijos. Bendrovė Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu atliks kapitalinį Ozo gatvės atkarpos nuo „Akropolio“ iki PC „Ozas“ remontą. Suplanuotų darbų vertė siekia 520 tūkst. eurų.

Atliekant rekonstrukciją Ozo gatvės atkarpa tarp Gelvonų ir Kernavės gatvių bus praplatinta įrengiant joje papildomą autobusų ir specialiojo transporto juostą. Taip pat bus pertvarkytas eismas sankryžoje ties PC „Ozas“. Čia bus įrengtas eismą reguliuojantis šviesoforas, taip pat panaikintas apsisukimas per skiriamąją juostą.

Kartu bus sutvarkyti gatvės atkarpoje esantys pėsčiųjų ir dviračių takai, modernizuotas apšvietimas. Eismo juostų skiriamojoje dalyje bus pasodinta 330 medžių ir 1700 krūmų.

 

„Ozo gatvė yra itin svarbi Vilniaus miesto kelių tinklo dalis, nuo kurios didele dalimi priklauso eismo situacija šiaurinėje sostinės dalyje. Šioje gatvėje yra fiksuojamas itin didelis eismo intensyvumas, čia driekiasi viena pagrindinių eismo judėjimo trajektorijų mieste, šalia yra įsikūrę gyventojų traukos objektai, gyvenamieji kvartalai, verslo centrai. Ateityje numatoma tolimesnė šios miesto dalies plėtra, netoliese planuojamos strateginės reikšmės objektų statybos. Dėl to labai svarbu, kad aplinkinė infrastruktūra būtų pritaikyta šiandienos ir rytojaus poreikiams“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Anot K. Vanago, papildomos eismo juostos įrengimas gatvėje padidins automobilių pralaidumą ir užtikrins geresnį susiekimą su šia miesto dalimi viešuoju transportu. Kartu tai mažins kietųjų dalelių ir CO2 taršą, spūstyse praleidžiamą laiką, prisidės prie vilniečių gyvenimo kokybės gerinimo. Šviesoforu reguliuojama sankryža užtikrins efektyvų transporto srautų reguliavimą ir taip sumažins eismo įvykių skaičių.

Šiuo metu pradedami projektavimo ir pasiruošimo remontui darbai. Fiziniai darbai bus pradėti kitų metų pavasarį, o juos užbaigti planuojama 2022 metų liepą.

 

„YIT Lietuva“ šiuo metu taip pat vykdo magistralinio kelio A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda) ruožų rekonstrukcijos darbus, rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai bei Bendoriai-Riešė-Kalinas rekonstrukciją Vilniaus rajone, remontuoja magistralinį kelią A11 Šiauliai-Palanga, atlieka remonto darbus krašto keliuose Kretinga-Skuodas- Plungė bei Griežpelkiai-Vilkyškiai, rekonstruoja viaduką šalia Ruklos bei  įrenginėja tunelį po geležinkeliu Vievyje, taip pat vykdo kitus infrastruktūros plėtros projektus.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
60 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Senis
Senis
29 dienas (-ų)

Jei kalbama ne apie viaduko sankryžoje su Kalvarijų gatve statybą, tai gal geriau ten nieko nedaryti? Po Konstitucijos prospekto siaurinimo Vilniaus valdžios planai kitose dar pravažiuojamose gatvėse jau nebesukelia pasitikėjimo 🙁

Vytautas
Vytautas
29 dienas (-ų)

Svarbiausia, kad žmonės nepalaiko absurdišku sprendimų pritaikomų gatvėse, o jiems nesvarbu… Kas tie žmonės, kur mokesčius moka ir juos išlaiko?…

Paskutinį kartą redaguota 29 dienas (-ų) (Vytautas)
Karolis
Karolis
30 dienas (-ų)

Paziurejus paskutinius sankryzu pertvarkimus Vilniuje, tai baisu darosi, ka jie sitoj vietoj sumaste…

Nublyn
Nublyn
1 mėnesį

Mėto jie šaibas kažkokiems klausimas ar reikalingiems pakeitimams – geriau jau asfaltą visiškai ištraiškytą perklokit pusėje Vilniaus, ir kanalizacijų šulinius, nuskendusius bent po 7 jei ne 10 cm į gylį, sutvarkykit. Man tai apgailėtina ši filosofija – kažką fragmentais rekonstruot, kai likusi visuma jau vadintina ŽVYRKELIŲ TINKLU SOSTINĖJE.

Red wing
Red wing
1 mėnesį

Vis planuoja ir planuoja

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button