Vilniaus gatvės

Oficialiai baigta Žirnių, Liepkalnio ir Minsko pl. sankryžos rekonstrukcija

Vakar, rugpjūčio 23 d., buvo oficialiai užbaigta viena svarbiausių transporto infrastruktūros arterijų mieste – Liepkalnio–Žirnių g.–Minsko pl. sankryža.

Po sankryžos rekonstrukcijos atvertas keturių eismo juostų ir daugiau kaip 800 metrų ilgio tunelis, kurio centrinė 89 m ilgio dalis yra uždengta. Virš šios perdangos įrengta reguliuojama aštuonių eismo juostų Liepkalnio gatvės sankryža, iškiliosios pėsčiųjų perėjos bei saugumo salelės. Greta sankryžos įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, neregių ir silpnaregių vedimo sistemos bei visos sankryžos su tuneliu apšvietimas.

Sankryžoje įrengta visomis eismo kryptimis valdoma vaizdo stebėjimo sistema, o šviesoforai sujungti su automatizuotu eismo valdymo centru.

 

Viena iš daugiausiai dėmesio susilaukusių temų tunelio statybų metu – šalia esantis Vilniaus oro uostas bei ten be pertraukų besileidžiantys ir kylantys lėktuvai, mat virš šios sankryžos keliolikos metrų aukštyje yra lėktuvų eismo koridorius, sudaręs ne vieną inžinerinį galvosūkį tiek statytojui, tiek projektuotojams, tiek ir rangovams. 

Projekto investicijos siekia 31 mln. Eur.

Statytojas Vilniaus miesto savivaldybė, rangovai UAB FEGDA, UAB “Tilsta”.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
69 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Umaras
Umaras
1 mėnesį

Didžiausia nesąmonė ir pinigų švaistymas, geriau būtų padarė žiedą viršuje, nes viena juosta pravažiuoti sukant iš Žirnių į Liepkalnio gatvę yra pats didžiausias nesusipratimas – valdžios ir projektuotojų bukumas akivaizdus. Užtat yra toje gatėje dvi stotelės, pėsčiųjų šaligatvis, žalia juosta su šviestuvais ir parkavimo zonos senų sandėlių lengviesiems automobiliams su dviejų juostų pravažiavimu, kuriame pastatė ženklą eismas draudžiamas ir Salininkų vairuotojai toliau stovi vienos juostos zonoje ir 4 juostos prie šviesoforo nebegelbėja. Tiek valdžia, tiek ir projektuotojai apie tai visai negalvojo (dviračių ir paspirtukų prisipirkę), nes 100m toliau nei sankryža nebuvo logiškai vertinama (srautų nieks neskaičiavo), o šviesoforų paradvėjai džiaugiasi… Skaityti daugiau

Paprastas
Paprastas
1 mėnesį

Vienintelus pagerejimas vaziuojant nuo Minsko pl. puses i Zirniu g. visa kita populistinis burbulas. Pati miesto valdzia giria save ir glosto bet nei vienas turbut nevaziavo i Kalnenu puse piko metu. Isvaziavus is tunelio iskart isoki i kamsti, o kelio danga kaip bulviu laukas pas lukasenka!!! Nors bulviu laukas ten matyt lygesnis 🙁

Adas
Adas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Paprastas

O kur tie kalnėnai ir ko ten važiuot?

Jolanta
Jolanta
1 mėnesį

Tragedija, o ne rekonstrukcija. Po tokios rekonstrukcijos patekti į Liepynės kapines ir iš jų išvažiuoti galima ….. praktiškai niekaip.

Vardas
Vardas
1 mėnesį

Liko tik padaryti kelis išvažiavimus -ivaziavimus iš Kalnėnų, Juodojo kelio, Pavilnio į Minsko plentą. Nes Gurių gatvė pasidarė tikru aplinkeliu, dėl ko kemsasi Minsko plentas prie posūkio į Gurių gatvę. Nes darosi vis sunkiau iš šalutinių gatvių įvažiuoti į Gurių g.

Aš
1 mėnesį

Dėl Kalnėnų – problemėlė yra. Jei galvelė ar navigacija nemoka parinkt maršruto. Bet konkreti sankryža padaryta puikiai. Kas kliedi, kad nepagerėjo ar pablogėjo – gal nevažiavo ja, o tiesiog viską komentuoja, kad BLOGAI. Šviesoforų fazės ilgokos, dėl ko gal ir atsiranda verksnių. Bet pralaidumas pagerėjo stipriai. O DURNAUS judrumo propaguotojams – propaguokit, man negaila, bet nekiškit savo nosių prie gatvių platinimo ir tiesimo. Minkit savo dviratukus ir džiaukitės.

Adas
Adas
1 mėnesį
Atsakinėti į 

Vatnikai ir antivakseriai dabar visur

To as
To as
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į 

Pezalai, man vaziuojant zirniu g. i liepkalnio g. susisiekimas nepagerejo nei kiek, sakyciau pablogejo, tau jis gal ir pagerejo, bet sakyti kad visiems pagerejo, pezalas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button