Vilniaus gatvės

Mėnesiui uždaroma Verkių gatvė (eismo schema)

Vilniaus miesto savivaldybė tęsia inžinerinių tinklų rekonstrukcijos darbus Verkių ir Kareivių gatvių sankryžoje, jų metu laikinai numatomi viešojo transporto judėjimo ir transporto eismo pokyčiai.     

Lapkričio 9 – gruodžio 18 d. transporto eismas bus draudžiamas Verkių g. dalyje tarp Kareivių g. ir įvažiavimo į „Emsi“ degalinę. Eismas bus nukreipiamas apylanka per Žirmūnų ir Kareivių gatvių sankryžą. Minėtomis dienomis Verkių ir Kareivių gatvių sankryžoje bus susiaurinta važiuojamoji dalis, draudžiami kairieji posūkiai, o transporto priemonės, važiuojančios Verkių gatve nuo Valakampių pusės link miesto centro, Verkių ir Kareivių gatvių sankryžoje bus nukreipiamos į priešpriešinio eismo juostą. 

Vairuotojai turėtų su atsarga planuotis kelionės laiką važiuojant Kareivių, Verkių gatvėmis, o rekomenduojama darbų zoną apvažiuoti aplinkinėmis greito eismo gatvėmis. Laikini eismo ribojimai ir aptvėrimai reikalingi dėl darbų sudėtingumo, saugos ir tinklų išdėstymo vietos. 

 

Verkių ir Kareivių gatvių sankryžoje, 6–7 m gylyje, bus išmontuojamas esamas fiziškai ir morališkai pasenęs d 800 mm skersmens gelžbetoninis lietaus surinkimo kolektorius, o vietoj jo klojamas naujas d 1600 mm skersmens stiklo pluošto kolektorius. Darbai vyks itin sudėtingomis sąlygomis: atviro kasimo būdu, didelės esamų komunikacijų koncentracijos zonoje. Be to, dirbti bus sudėtinga ir dėl nestabilaus grunto, todėl tranšėjos šlaitams stabilizuoti bus įrengta spraustasienė. Darbus apsunkina ir tai, jog nebus galima sustabdyti Verkių ir Kareivių gatvių sankryžoje esančiu paviršinių nuotekų kolektoriumi tekančių nuotekų srauto, todėl minėto tinklo rekonstrukcija bus atliekama veikiančioje trasoje.   

Magistralinio paviršinių nuotekų tinklo rekonstrukcija Verkių ir Kareivių gatvių sankryžoje yra miestui itin reikšmingo Kareivių ir Žirmūnų gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukcijos projekto dalis. Įgyvendinus projektą, bus išspręstos dvi opios Verkių bei Kareivių gatvių ir aplink jas esančių teritorijų problemos: užtvindymas per liūtis ir paviršinių lietaus nuotekų valymas.  

Kareivių ir Žirmūnų gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukcija yra regioninės svarbos projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“, finansuojamo ES sanglaudos fondų, Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovės „Grinda“ lėšomis, dalis. Jo įgyvendinimą administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.  

 

Kaip keisis viešojo transporto judėjimas?    

Nuo lapkričio 3 d. keitėsi 6 troleibusų maršruto trasa ir eismo tvarkaraštis. Nuo lapkričio 9 d. keisis:  

1G, 2G, 3G, 5G, 5, 8, 9, 10, 21, 24, 25, 27, 29, 33, 34, 35, 36, 37, 40, 46, 48, 49, 52, 53, 56, 63, 66, 87, 89 autobusų maršrutų trasos. Jos keisis tais reisais, kai transporto priemonės važiuoja iš Autobusų parko Verkių g. arba grįžta į jį.  

Kaip keisis viešojo transporto maršrutų trasos?  

6 maršruto troleibusai, važiuodami iš Žemųjų Panerių iki Pramogų arenos stotelės, kursuoja įprasta trasa, o toliau Kareivių ir Lizdeikos gatvėmis iki Antakalnio žiedo. Atgal troleibusai važiuoja tokia pačia trasa. Važiuodami pakeista trasa troleibusai papildomai stoja stotelėse – Verkių (Kareivių g.), Kareivių (Kareivių g. Antakalnio kryptimi), Valakampių tiltas, Oskaro Milašiaus, Lizdeikos bei Antakalnio žiedas. Pasikeitus maršruto trasai troleibusai laikinai nestoja šiose stotelėse: Verkių (Verkių g.), Autobusų parkas, Šaltinėlio, Žirmūnų žiedas, Žirmūnų seniūnija.    

 

Keleiviai, vykstantys iš Žirmūnų žiedo, 6 maršruto troleibusus gali pasiekti 9, 12, 17, 20 ir 21 maršrutų troleibusais atvykę iki Kareivių stotelės (Žirmūnų g.) ir pėsčiomis pasiekę Kareivių stotelę (Kareivių g.), kurioje, kaip įprasta, stoja 6 maršruto troleibusai.    

7 maršruto autobusai, važiuodami iš Lazdynų iki Pramogų arenos stotelės, kursuos įprasta trasa, toliau tęs kelionę Kareivių g. iki Kareivių ir Žirmūnų g. sankryžos, nuo kurios Žirmūnų g. važiuos į Šiaurės miestelį nepakeista trasa. Atgal 7 maršruto autobusai važiuos tokia pačia trasa. Važiuodami pakeista trasa 7 maršruto autobusai papildomai stos Verkių stotelėje (Kareivių g. Antakalnio kryptimi). Pasikeitus maršruto trasai 7 maršruto autobusai laikinai nestos Verkių (Verkių g.), Autobusų parko, Žirmūnų seniūnijos stotelėse.     

1G, 2G, 3G, 5G, 5, 8, 9, 10, 21, 24, 25, 27, 29, 33, 34, 35, 36, 37, 40, 46, 48, 49, 52, 53, 56, 63, 66, 87, 89 maršrutų autobusai į Autobusų parką Verkių g. ir iš jo važiuos Žvalgų g. Važiuodami pakeista trasa šių maršrutų autobusai papildomai stos stotelėse – Jono Kazlausko (Centro kryptimi), Pramogų arena (Kalvarijų g. Santariškių kryptimi), tačiau nestos šiose stotelėse: Verkių (Verkių g.), Autobusų parkas, Verkių (Kareivių g. Kalvarijų g. kryptimi).     

 

Dėl remonto darbų laikinai bus perkelta ir Verkių stotelė Pramogų arenos kryptimi. Stotelė bus perkelta apie 85 m link Pramogų arenos stotelės. Šioje stotelėje kaip įprasta stos 7 maršruto autobusai bei 6 ir 10 maršrutų troleibusai.  

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mindaugas
Mindaugas
3 mėnesius

Man vis kyla klausimas, kaip yra projektuojamos gatvės? Kodėl visi lietaus surinkimo šuliniai ir kanalizacijos ar kitos komunikacijos trasos daromos būtent važiuojamojoje dalyje? Man tai atrodo labai kvailas inžinerinis sprendimas. Jeigu tik kokia avarija ar tiesiog revizija, žiūrėk gatvės atkarpa ar juosta jau uždaryta, jau eismas ribojamas. O Vilniuje nors vieną juostą ar atkarpą uždarius iškart formuojasi kamštis, tūkstančiams žmonių apsunkinama kelionė. Kodėl visi šuliniai negali būti projektuojami šaligatvyje ar kelkraštyje? Senose gatvėse jau yra kaip yra, bet netgi naujose gatvėse matau, kad šuliniai vis dar montuojami važiuojamojoje dalyje. Žiūrėk paskui per gan trumpą laiką išsimuša, tampa lyg dirbtinos kelio… Skaityti daugiau

Mykolas
Mykolas
3 mėnesius

Labai gerai, galėtų tą sankryžą su visam uždaryti, tik stabdo eismą Kareivių gatve.

Skunkas
Skunkas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Mykolas

Gal mykolui verta grįžti į gimtąjį kamą…

Mindaugas
Mindaugas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Mykolas

Manau galima būtų pagreitinti eismą (bent kažkiek) padarius nusukimui juostą važiuojant nuo Ozo pusės, iš Kareivių g. prie Medžio Centro. Ten dabar yra tokia trikampė salelė, su kažkokia niekam nenaudojama aikštele, išsikraipiusiomis plytelėmis šaligatviu. Nesuprantu, kodėl niekas dar nepadarė ten papildomos juostos nusukti į dešinę? Nereikėtų trintis bendram sraute, kuris važiuoja tiesiai, laukti žalios šviesos prie šviesoforo, jeigu tau reikia nusukti į dešinę iš Kareivių g. į Verkių. Padarytų ilgą juostą į dešinę ir tai ženkliai palengvintų eismą šioje vietoje. Kur kelių inžinierių akys? Ką jie mąsto? http://prntscr.com/vhvbcn

patobulinimas.png
Back to top button