SenamiestisVilniaus gatvės

Keturios Senamiesčio gatvės tapo tik pėsčiųjų ir dviratininkų zona (eismo schemos)

Sostinės savivaldybė skatina karantino metu po Senamiestį daugiau judėti dviračiais, vaikščioti pėsčiomis. Sprendimas jau šią vasarą įvesti kilpinį eismą leidžia dalį Senamiesčio gatvelių visiškai atriboti nuo automobilių srauto iškart.

Tad nuo vakar iki spalio 1 d. visomis savaitės dienomis bus uždaromas eismas šių gatvių atkarpomis:

Savičiaus gatvėje draudžiamas transporto eismas tarp Augustijonų g. ir Savičiaus g. 6 namo, kur iki šiol eismas buvo uždaromas tik savaitgaliais. Gyvenantiems Savičiaus gatvėje bus sudaryta galimybė patekti į savo vidinius kiemus, atvažiuojant nuo Bokšto g. arba Didžiosios g. pusės.

 

Stiklių gatvėje draudžiamas transporto eismas atkarpoje nuo Stiklių g. 7A iki Gaono g. 10. Gyvenantiems Stiklių gatvėje bus sudaryta galimybė patekti į savo vidinius kiemus, atvažiuojant nuo Dominikonų g. arba Didžiosios g. pusės.

Pokyčiai numatyti ir Gedimino prospekte. Dalyje tarp Vilniaus ir T. Vrublevskio gatvių draudžiamas transporto eismas darbo dienomis nuo 11 val. iki 4 val., ir nuo penktadienio 11 val. iki pirmadienio 4 val., ir švenčių dienomis. Minėtu laiku darbo dienomis nuo 4 val. iki 11 val. eismas vyks įprastine tvarka.

Keisis ir judėjimas Vilniaus g. atkarpoje tarp Islandijos ir Labdarių g. –  bus uždarytas patekimas nuo Islandijos g. pusės ir didesnė gatvės dalis bus skirta pėstiesiems ir lauko kavinėms. Tačiau gyventojams privažiavimas išliks nuo Labdarių g. Taip pat keičiasi ir vienpusio eismo tvarka, kryptys. Tiek į Labdarių, tiek į Vilniaus gatves galės įvažiuoti tik gyventojai ir aptarnaujantysis transportas nuo Totorių gatvės pusės.

 

Į Odminių ir Totorių gatves bus galima įvažiuoti nuo K. Sirvydo g. arba Liejyklos g. Totorių gatve laikinai bus atšaukta vienpusio eismo tvarka ir draudžiamas automobilių stovėjimas.

Kaip vertinate savivaldybės sprendimą 4 senamiesčio gatves skirti tik pėstiesiems?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
43 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
NeHesburgeris
NeHesburgeris
1 metus

Dvipusis eismas Savičiaus gatvėje? Stipru.

Vaidas
Vaidas
1 metus
Atsakinėti į  NeHesburgeris

Taip, trumpose jos atkarpose, lygiai kaip ir buvo iki šiol kiekvieną ne žiemos savaitgalį.

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Pėsčiųjų zonos pasiteisinęs reikalas ir šis projektas, matyt, bus sėkmingas. Abejoju tik dėl Savičiaus gatvės blokavimo. Judėjimas iš senamiesčio pastarąja gatve buvo tapęs nusistovėjusia ir efektinga transporto išleidimo iš senamiesčio praktika. Tokios arterija suardymas, manau bus sunkiai kompensuojamas reikalas, o judėti Savičiaus – Bokšto gatve tranzitu kertant senamiestį, pvz patenkant į jį nuo Pylimo gatvės buvo visiškai neracionalu.

TomasS
TomasS
1 metus
Atsakinėti į  Arvydas Norkūnas

Iš pirmo žvilgsnio taip, bet praktikoje sudėtingas išvažiavimas skatina mažesnį įvažiavimą. Viskas bus gerai.

Kryžiokas
Kryžiokas
1 metus
Atsakinėti į  Arvydas Norkūnas

Tranzitui gyvuoti liko vos 6 savaitės. Netrukus tranzitas senamiestyje bus visai panaikintas,

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button