Vilniaus gatvės

Keičiasi šviesoforų įrengimo taisyklės: degant raudonam signalui, neliks lentelės su žalia rodykle

Nuo kitų metų, degant raudonam šviesofo signalui, neliks lentelės su žalia rodykle į dešinę, skelbia Susisiekimo ministerija.

Pasak ministerijos, tokių lentelių atsisakoma kaip nesaugaus ir jutikliniam šviesoforų valdymui netinkamo eismo organizavimo būdo.

„Taisyklių pakeitimuose atsisakoma buvusių rekomendacinio pobūdžio nuostatų dėl žalio mirksinčio šviesoforo signalo kelių transportui trukmės. Ateityje tai leis savivaldybėms lanksčiau naudoti jutiklinį šviesoforų valdymą, kai šviesoforų signalų persijungimo tvarka ir trukmė pasikeičia pagal jutiklių signalus, atsižvelgiant į transporto priemonių srautą”, – praneša Susisiekimo ministerija.

Pagal ministerijos pranešimą, taisyklės leis lanksčiau nustatyti šviesoforų įrengimo vietas, todėl kelių savininkai galės patogiau organizuoti eismą. Institucijos teigimu, siekiant užtikrinti gerą šviesoforų matomumą, numatyti reikalavimai, esant būtinybei, šviesoforus pasukti arba palenkti, atitraukti „Stop“ liniją nuo šviesoforo arba įrengti papildomus šviesoforus.

Įvertink šį straipsnį


Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilius
Vilius
1 metus

būtų labai įdomu pamatyti tuos skaičius iš analizės, kiek % pagerėjo pralaidumas dėl rodyklės, ir kiek % išaugo incidentų. Be to tiek sprendimas tiek straipsnis yra “šakėmis ant vandens”

nu jo
nu jo
1 metus

“lentelių atsisakoma kaip nesaugaus ir jutikliniam šviesoforų valdymui netinkamo eismo organizavimo būdo”

labai gerai pamenu kai žalias rodykles pristatinėjo saugaus eismo “specialistai” (aciprašant), ir labai garsiai tuo džiaugėsi – tai pagerins sankryžų pralaidumą ir pan. Staiga “specialistų” požiūris kardinaliai pasikeitė, įdomu kodėl. Ar kažkas pasufleravo/nurodė jas pradėt demonizuoti, ar tik iš neturėjimo ką veikt, tobiš “intensyvaus darbo imitavimo” sindromo priepuolis. Bet kokiu atveju, peršasi išvada kad “specialistai” yr elementarūs kvailiai..

Daumantas
Daumantas
1 metus
Atsakinėti į  nu jo

Breaking news: specialistai tobulėja su laiku. Gal pasikonsultavo su kompetetingesniais žmonėm ir gavo patarimą pašalinti tas rodykles.

O šiaip jos tikrai nesaugios – daug kas nesustabdo kaip privaloma, kyla pavojingų situacijų sankryžose, tamsoje jos nematomos ir t.t. Tai manau sveikintini tokie pakeitimai.

Papasakok plačiau
Papasakok plačiau
1 metus
Atsakinėti į  Daumantas

Kas jau taip nestabdo sukdamas į dešinę ir dar degant raudonai???
Net sunku įsivaizduoti, turėtų būti vaizdelis kaip per driftą…
Nebent tu neskiri kai sukamą į dešinę degant žaliam signalui ir degant raudonam, bet esant žaliai rodyklei

Andrius
Andrius
1 metus
Atsakinėti į  Papasakok plačiau

Pagal dabar galiojančias KET, sukant į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui turinčiam žalią rodyklę būtina sustoti. Tačiau vis dar yra vairuotojų, kurie nesustoja, o tik sumažina greitį ir stebėdami ar iš kairės pusės neatvažiuoja automobiliai atlikinėja posūkį į dešinę visai nematydami, kad tuo metu į perėja, vairuotojui iš dešinės, įžengia pėstieji.

Back to top button