Vilniaus gatvės

Iki vasaros sezono bus rekonstruota Žaliųjų ežerų gatvė

Vos atšilus orams į sostinės gatves išriedėjo visa sunkioji artilerija – asfalto volai, krautuvai ir dešimtys kelininkų. Jie šiuo metu darbuojasi daugiau kaip pusės kilometro Žaliųjų ežerų gatvės atkarpoje nuo Santariškių žiedo iki P. Baublio gatvės. Čia klojama nauja asfalto danga,  įrengiamas modernus gatvės  apšvietimas, lietaus nuotakų sistema.  Aplinkui  gyvenantys  labiausiai  džiaugiasi, kad atsiras papildoma eismo juosta kairiesiems posūkiams, bus atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai. Gatvės remontui savivaldybė skyrė 550 tūkst. eurų.

„Verkių rajonas – vienas didžiausių ir vienas patraukliausių gyventi Vilniuje. Per pastaruosius metus Verkiuose nuveikėme daug: išasfaltavome daugiau kaip 15 km gatvių, atnaujinome Žaliųjų ežerų paplūdimius, sutvarkėme ir sužymėjome pėsčiųjų takus, atnaujinome apšvietimą, pradėjo veikti naujas ekologiškas keltas „Uperis“. Šiemet sutvarkysime gatvę, kuria kasdien keliauja daugiau kaip 23 tūkst. vilniečių, gyvenančių Naujųjų Verkių, Verkių Riešės, Balsių, Kryžiokų, Ožkinių ir kituose rajonuose ir kuri  tampa viena populiariausių krypčių  vasaros sezono metu“,   – sako Linas Kvedaravičius, Vilniaus mero pavaduotojas.

Šiam rajonui būdinga tai, kad daugelis į mokyklas keliauja dviračiais arba paspirtukais, todėl miesto tikslas – užtikrinti, kad vaikai saugiai ir patogiai pasiektų mokyklą. Šiuo metu projektuojamas ir naujas daugiau nei 3 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas, palei Žaliųjų ežerų gatvę, nuo Visalaukio iki Europos parko gatvės. Projektavimo darbus ketinama baigti dar šiemet, o naują taką tiesti kitąmet. Naujuoju dviračių taku bus saugu ir patogu pasiekti ir pernai atnaujintą ir vilniečių itin mėgstamą Žaliųjų ežerų poilsiavietę ir po atviru dangumi įsikūrusį muziejų – Europos parką.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Šiemet, nuo Santariškių žiedo iki Baublio gatvės taip pat bus pastatyta 20 LED šviestuvų, kurie apšvies gatvės atkarpą ir bus įrengtas pėsčiųjų perėjų kryptinis apšvietimas. Pernai naujas LED apšvietimas buvo įrengtas Balsių dviračių take.

Netoliese esančiame Santariškių medicinos įstaigų miestelyje, Žaliųjų Ežerų g. 2, baigiama  įrengti trijų aukštų daugiau kaip 600 automobilių stovėjimo vietų mokama daugiaaukštė automobilių aikštelė, sutvarkyta esama infrastruktūra.


Netrukus darbai prasidės ir gatvėje nuo Taurupės iki Sietyno, Girulių, Olandų, Metalo, Skapo, E. Andre, S. Batoro, Vasario 16-osios, Klaipėdos ir kitose gatvėse.

Šiemet įvairiose sostinės seniūnijose bus sutvarkyta net 50 kilometrų gatvių, nutiesta ir suremontuota 34 km  šaligatvių, išasfaltuota apie 13 km žvyrkelių, daugiau kaip 300 kiemų įvairiose seniūnijose.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aldas
Aldas
1 metus

Prašom geriau dviračių taką iki Žaliųjų ežerų sutvarkyt, o ne gatvę. Kodėl mes automobiliu turim važiuot, jei ten dviračiu būtų įmanoma. Dabar užmušt gali mašinos lakstančios. Kelias ten per geras, o dviračiui vietos nėra visai. DArot viską Zuoko stilium.

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Dangos atnaujinimo darbai reikalingi, deje tai lašas jūroje. Šią judrią ir nepatogią gatvę greičiau reikia vadinti archaiško užmiesčio plento vardu. Ji prašyte prašosi iki Naujanerių būti paversta normalia keturių juostų miesto gatve nes dabartiniams transporto srautams yra visiškai nepritaikyta. Toliau gi vertėtų modernizuoti jos tąsą iki Nemenčinės, ir pasitelkiant paslaugos apmokėjimo principą kelių statybos išlaidoms padengti, rekonstruoti į automagistralę dabartinį Nemenčinės plentą. Dviračių takų sistema Žaliųjų ežerų apylinkėse žinoma plėtotina taip pat, mėgiama vilniečių ji turi būti geriau integruota su viso miesto dviračių takais, tačiau skiriant lėšas būtina atsižvelgti į šios transporto priemonės sezoniškumą. Lėšų , kurių nėra Verkių seniūnijos… Skaityti daugiau

Alfonsas
Alfonsas
1 metus

Skambus pavadinimas daugiau nieko

tomas
tomas
1 metus
Atsakinėti į  Alfonsas

O tai blogai kad tvarko?

Back to top button