Vilniaus gatvės

Į darbą su valtele: dėl užliejamos gatvės stabdomas leidimų išdavimas namų statybai

Vilniaus rajono gyventojams orų atšilimas ir lietus smarkiai sugadino pošventinę nuotaiką. Bendorėlių 1 al. atkarpa tapo nepravažiuojama, automobilius galima ne tik sugadinti, bet ir paskandinti. Nuo sausio 6 d. šia gatve jau galima normaliai važiuoti, tačiau abejodama, kad situacija pasikartos, Vilniaus rajono savivaldybė šioje teritorijoje stabdo leidimų išdavimą namų statybai.

Dar 2020 metais gatvė Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimu yra priskiriama vidaus keliams. Pagal įstatymą kelias turėtų būti prižiūrimas juridinių ir (ar) fizinių asmenų. Už šios kelio atkarpos priežiūra atsakinga Bendorėlių alėjos bendrija ir UAB ,,Rosado”.

Kadangi kelias tapo visiškai nepravažiuojamas, situacijos ėmėsi tvarkyti Avižienių seniūnija, kuri suorganizavimo vandens išpumpavimą. Sausio 5 d. UAB ,,Nemenčinės komunalininkas” išsiurbė 42 kubinius metrus vandens, o kitą dieną net 154 kubinių metrų vandens. Šiuo metu kelias yra pravažiuojamas, bent iki tol, kol vėl nepradėjo kilti vanduo. Sąskaitas už vandens išsiurbimą turės apmokėti kelio savininkas.

 

,,Gyventojai kreipdamiesi į Savivaldybę skundėsi, jog greta užpilto kelio anksčiau telkšojo vandens telkiniai. Pasak jų, adresu Bendorėlių 1-oji al. 2 prasidėjus statyboms, šie telkiniai buvo užkasti ir vanduo po kurio laiko užpylė kelią. Lietuvos Respublikos žemės įstatymo 21 str. 7 p. nustatyta, jog žemės savininkai ir kiti naudotojai privalo savo naudojamuose žemės sklypuose vykdydami ūkinę ir kitą veiklą, nepažeisti gretimų žemės sklypų savininkų ar naudotojų ir gyventojų teisių ir įstatymų saugomų interesų. Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 6 str. 4 d. numato, kad bet kuris statinys turi būti statomas ir pastatytas, o statybos sklypas tvarkomas taip, kad statybos metu ir naudojant pastatytą statinį trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygos, kurias jie turėjo iki statybos pradžios, galėtų būti pakeistos tik pagal normatyvinių statybos techninių dokumentų ir normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų nuostatas”, – komentuoja Vilniaus rajono savivaldybė.

Vilniaus rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai nuvažiavo į įvykio vietą apžiūrėti nepravažiuojamo kelio ir susitikti gyventojais ir sklypo atstovais. Nors situacija kol kas dar yra nagrinėjama, panašu, kad kelias yra užtvindomas dėl neįrengtų vandens nuvedimo įrenginių.

,,Apsemta vieta yra žemiausia toje teritorijoje, prie kelio nėra įrengta lietaus (vandens) nuvedimo įrenginių, atodrėkio metu kelio dalis yra apsemiama. Apžiūrėjus teritoriją jokių vandens nuvedimo vamzdžių į šį sklypą ar į kaimyninius sklypus užfiksuota nebuvo. Tokios informacijos nebuvo gauta ir iš gyventojų bei apsemto sklypo atstovų. Vis dėl to siekiant detaliai išsiaiškinti ir spręsti šio kelio užliejimo problemą – būtina atlikti išsamią ekspertizę”, – sako Ilona Leganovič, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus vyr. specialistė.

 

Kol situacija yra aiškinama, o problema neišspręsta, Vilniaus rajono savivaldybė priėmė sprendimą šioje teritorijoje kol kas sustabdyti leidimų išdavimą namų statybai.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Susidures su parsidavusiu biurokratu
Susidures su parsidavusiu biurokratu
9 dienas (-ų)

Kodėl Ruslanas Naruniecas niekur nieko nepakomentuoja? Jis gi didžiausias Vilniaus rajono savivaldybės ekspertas atsakingas už melioracijas! Turbut šikna svila už parduotus suderinimus namų statybai ir žemės paskirties keitimui šioje žemėje

Lietuviai yra grybai
Lietuviai yra grybai
9 dienas (-ų)

Tai kam stato tuos vienodus getus karosynuose, geriau tas balas išnaudotu puoselėti aplinkai, kaip lansavta, o ne kisti ten tas būdas, daugelio lietuviškų vystytoju ir pirkeju protas primena novastroikes Peterburgo ar Maskvos priemiesčiuose, kur pan balose, stato namus, o pirkėjai itikeja puikiu gerbuviu perka brėžinius, jei yra asilų, visada tokiems bus pasiūla iš tokių pačių.

Paskutinį kartą redaguota 9 dienas (-ų) (Lietuviai yra grybai)
XooX
XooX
9 dienas (-ų)

Niekas: Nauji kokybiški butai “Bendorėlių Venecijoje”. Pirmiems penkiems valtis dovanų.

miestietis
miestietis
9 dienas (-ų)

Atrodo kaip kambodža Vilniaus rajono gyvenamieji kvartalai su savo infrastruktūra ir gatvėmis

Tomas
Tomas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  miestietis

Tiesiog labai ryškus kontrastas, lyginant su Vilniaus miestu 🙂

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
8 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Tomas

Deje Vilniaus miesto – ryškaus gatvių statybos lyderio regione laikai, karaliaujant dabartinei valdžiai, nuėjo į praeitį, Vilniuje žmonės šaukte šaukiasi gelbėti juos nuo dabartinės valdžios darbų sprendžiant transporto problemas.

Rajoninukas
Rajoninukas
9 dienas (-ų)

Pagaliau kažkas per metus pamatė kad daroma kažkas negerai, o kiekvieną dieną važiuojant pro šalį vis stebėdavausi kaip galima taip užpilinėti tą pelkę? Privažiavo technikos, užpylė pelkę, pastumdė ir pradėjo pamatus leistį… į pelkę? kaip ten aplamai po to stovės namai ant tokio grunto? o kad kelią užpylė tai nenuostabu, kai be galvos stato namus… ten tik šrekas nebent galės gyventi toje pelkėje, o ne žmonės “pastatytuose” namuose. Užuojauta tos vietos gyventojams dėl tokių “statybininkų” triukų.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button