Vilniaus gatvės

Galvės gatvės atkarpą svarstoma pervadinti Abiejų Tautų Respublikos plentu

Vilniaus miesto taryba svarsto Galvės gatvės dalį pervadinti Abiejų Tautų Respublikos plentu (gatvės dalis nuo Savanorių prospekto iki Leipalingio gatvės) ir Galvės plentu (dalis nuo Leipalingio gatvės iki Vilniaus miesto ribos). 

Poreikis keisti gatvės statusą į plentą kilo po diskusijų su Susisiekimo ministerija ir Kelių direkcija dėl gatvių ir jų tvarkymo. Pasak jų, logiška, kad iš miesto vedanti ir nacionaliniam interesui tarnaujanti gatvė taptų plentu kaip ir kiti plentai: Minsko, Nemenčinės ar Molėtų, nes tai nėra miesto gatvė, o susisiekimo arterija, vedanti iš miesto į Lenkiją. 

Abiejų Tautų Respublikos plento pavadinimas pasirinktas, norint įamžinti abiejų tautų draugystę, be to, aktualus ir istoriškai – šiuo keliu vykta į Varšuvą. 

 

Kadangi būtų keičiamas dalies Galvės gatvės pavadinimas, o kitos dalies – tipas, prireiktų keisti ir visus Galvės gatvės adresų, ir Leipalingio gatvės adresų numeraciją. Savivaldybė pasirūpintų, kad pakeitus gatvės pavadinimą duomenys būtų perduoti į Registrų centro Nekilnojamojo turto registrą automatiškai ir nemokamai, tad  gyventojams tuo rūpintis nereikėtų.

Gyventojams ir įmonėms tektų patiems informuoti savo bankus, įmonių registrą, pakeisti deklaruotą gyvenamosios vietos adresą bei atnaujinti savo adresą visose kitose aktualiose įstaigose. 

Galutinis sprendimas dėl Abiejų Tautų Respublikos plento pavadinimo bus priimtas kitame miesto Tarybos posėdyje spalio 6 d. 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
tado
tado
1 mėnesį

tai kad nieks turbut taip nusuzlugde Lietuvos, kaip valstybes, kaip ta abieju tautu respublika.

O cia , matai, reiktu dar iprasmint toki svarbu ivyki.. Tegu lenkai savo gatves taip vadina, jiem tai yra kuo didziuotis, kad sugebejo kvailiukus lietuvius isdurt 🙁

Artūras
Artūras
1 mėnesį
Atsakinėti į  tado

Taip ta sąjunga mums kultūriškai nebuvo naudinga,. Bet padėjo atremti Maskvą kelis šimtmečius, be lenkų nebūtų pavykę

D__.
D__.
1 mėnesį

Nu jo, nuo liezuvio nurieda tesiog puikiai. Prioritetai…

Red wing
Red wing
1 mėnesį

O kitą atkarpą TSRS ar Cccp vardu pavadinkime, kadaise juk irgi bendroje sąjungoje buvome .. Zeligovskis su Pilsudskiu turbūt vartosi grabe iš džiaugsmo tokią žinią girdėdami…

Matijus
Matijus
1 mėnesį

Geriau linijas perdazytu, ar bent kiek ši kelią rekonstruotu kad tokių kamščių nebūtų, o ne hu… ioj užsiimtų.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button