Vilniaus gatvės

Dviračių tako tvarkymas nuo Antakalnio į Nemenčinės pusę: remontas neefektyvus, bet reikalingas

Neseniai rašėme, kad pradėtas dviračių tako atkarpos, prasidedančios Kairėnų g. iki miesto ribos, kuri baigiasi už Antavilių, remontas. MadeinVilnius.lt portalo žiniomis minėtą dviračio tako atkarpą turėjo naikinti, o esamo dviračio tako remontas buvo apibūdintas kaip neefektyvus. Visgi, atsiradus papildomoms lėšoms, dviračių taką nuspręsta rekonstruoti.

Minėta gatvės atkarpa patenka į Nemenčinės pl. rekonstrukcijos projekto apimtį, kuris numato naujojo dviračių tako įrengimą. Kadangi pagal šį gatvės atnaujinimo projektą esantį dviračių taką pakeis naujas, atsirasiantis kitoje vietoje – seno remontas nebūtų ekonomiškai efektyvus. Tokia buvo ir Vilniaus miesto savivaldybės pozicija.

Dėl negaunamo papildomo valstybinio finansavimo jau parengtas projektas kol kas negali būti įgyvendintas. Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė panaudoti papildomas turimas lėšas ir atnaujinti seną dviračių taką.

 

„Viso Nemenčinės pl. renovavimas priklauso ir nuo Lietuvos automobilių kelių direkcijos. Tai dabar darome pagal tai, ką patys galime padaryti”, – komentuoja Paulius Vaitekėnas, Vilniaus miesto savivaldybės Ryšių su žiniasklaida specialistas.

Taip pat, kreipėmės į Lietuvos automobilių kelių direkciją, tačiau ji situacijos plačiau nepakomentavo. „Minėtas takas yra savivaldybės, todėl visi su šiuo taku susiję klausimai turėtų būti adresuoti pačiai savivaldybei”, – atsakė LAKD.

Šiuo metu yra vykdomi paprastieji remonto darbai. Kadangi iki dviračių tako rekonstrukcijos, kuomet senas takas bus išardytas ir nutiestas naujas, reikia laukti iki kol prasidės viso Nemenčinės plento rekonstrukcija, savivaldybė nusprendė nebelaukti ir seną taką padaryti patogesniu jau dabar.

 

Remonto metu takas pagal galimybes bus praplatintas ir sieks 2,5 m, bus paklota nauja asfalto danga, pažeminti tako kelkraščiai, įrengtas lietaus vandens nutekėjimas. Planuojama, kad atkarpa nuo Kairėnų g. iki už Antavilio esančios miesto ribos bus sutvarkyta iki lapkričio mėnesio.

Daugiau apie remonto darbus galima perskaityti čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
2 mėnesius

Mėgdavau pavažinėti šiuo keliu pasiekdamas gerokai toliau esančią Pailgę. Kelias buvo pernelyg siauras ir neitin patogus todėl kur kas maloniau būdavo riedėti jam pasibaigus iki Pailgės plentu. Kada kelio danga pasidarė visai prasta patogiau būdavo juo nesinaudoti iš viso, netgi siauras ir dviračiams pavojingas plentas atrodė patogesnis. Jei dabar kelią praplatino žinoma gerai, bet štai jau kone šešeri metai nesulaukiame žadėtos gatvės iki Miškonių pertvarkos ir nuo automagistralės deramai nutolusio dviračių tako.

DDD
DDD
2 mėnesius

nezinau ar tai nera ismesti pinigai, nes “profesionalus” dviratininkai vistiek pavojingai vaziuoja plentu rankomis rodydami posukius , tegu savivaldybe ar meras tada uzdeda kelio zenklus kad nutiesus nauja dviraciu taka dviratininkams butu draudziama vaziuoti
Manau problema reikia spresti is esmes – sutvarkyti atkarpa iki Vilniaus rajono , ka jau seniai padare rajono savivaldybe

Vilnietis
Vilnietis
2 mėnesius

Geriau būtų padarė dviračių taką nuo Dvarčionių iki Kairėnų, o šitą vis tiek teks perdaryti su nauju projektu. Mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas kitaip nepavadinsi.

Vilnietė
Vilnietė
2 mėnesius

O kada pagaliau bus pratęstas dviračių takas nuo Dvarčionių iki Kairėnų? Jau daug metų norėdami nuvykti į VU Botanikos sodą gyventojai dviračiais pavojingai mina siaurą duobėtą plento šalikėlę. Kada savivaldybė sureaguos į Botanikos sodo administracijos, sodo lankytojų, Dvarčionių bendruomenės prašymus?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button