Vilniaus gatvės

Ar parkavimo vietos Senamiestyje gali būti naudojamos ne tik automobilių?

Liepos 10 d. 11–21 val. Šv. Stepono g. vyksiančiame renginyje „2 kv. m tavo veiksmo!“ bus diskutuojama apie galimybę automobilių parkavimo vietas pertvarkyti kitiems miestiečių poreikiams.

Miesto erdves naudojame kasdien ir dažnai nesusimąstydami, kad kai kurios erdvės galėtų atrodyti visai kitaip, sako žvalgomojo projekto „Viešosios aplinkos humanizavimas racionalizuojant transporto eismą miesto centrinėje dalyje (Vilniaus senamiesčio pavyzdžiu)“ kūrėjai. Vilniuje žmonės itin daug juda automobiliais (net 47,4 proc. kelionių atliekama nuosavais automobiliais ir šis skaičius vis auga). Siekiant pakeisti šią neigiamą tendenciją, reikia stengtis pakeisti tai, kaip suvokiame ir naudojame miesto erdves. Priparkuoti automobiliai užima didelę miesto erdvių dalį. Ar gali ši erdvė naudojama efektyviau? Ar gali šios erdvės būti skirtos kitiems miesto poreikiams? Jei taip, kokiems?

Miesto erdvės, kurios tampa labiau pritaikytos įvairiems miestiečių poreikiams, formuoja aktyvesnį jų naudojimą. Mažėjantys automobilių srautai prisideda prie sveikesnio ir gyvybingesnio miesto, gatvės tampa saugesnėmis, kaimynija – glaudesne, sukuriama mažiau oro ir triukšmo taršos bei atsiranda daugiau erdvės vietinių veikloms. Vietiniai verslai taip pat jaučia teigiamus pokyčius, pasireiškiančius per didesnius pėsčiųjų ir dviratininkų srautus, nešančius didesnę ekonominę naudą.

 

Žvalgomasis projektas „Viešosios aplinkos humanizavimas racionalizuojant transporto eismą miesto centrinėje dalyje (Vilniaus senamiesčio pavyzdžiu)“ skirtas pergalvoti viešąsias miesto erdves kartu su gyventojais, verslais ir vietinėmis organizacijomis.

Liepos 10 dieną Šv. Stepono gatvėje, renginio „2 kv. m tavo veiksmo!“ metu, geltonais apskritimais bus išskirtos kai kurios parkavimo vietos, kuriose miestiečiai ir miesto svečiai galės vykdyti savo veiklas (susitikti su kaimynais, suorganizuoti piešimo pamoką, parduoti rankdarbius ar pavaišinti kaimynus savo gamintais užkandžiais ir daugybe kitokių veiklų).

Projektas kviečia kaimynus, organizacijas, verslus, menininkus ir visus gyventojus siūlyti savo idėjas, pasirinktu laiku atvykti bei užpildyti geltonuosius apskritimus ir kurti miestą savo veiklomis: https://bit.ly/tavoveiksmas

 

Veiklų neplanuojantys kviečiami tiesiog ateiti ir patirti Vilniaus senamiestį kitaip. Bus maisto, muzikos, ekskursijų, gėlių ir dar daug visko: https://fb.me/e/2fYIt9XVY

Projektas vykdomas įgyvendinant ikiprekybinį pirkimą „Viešosios aplinkos humanizavimas racionalizuojant transporto eismą miesto centrinėje dalyje (Vilniaus senamiesčio pavyzdžiu)“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kukulis
Kukulis
25 dienas (-ų)

Hipsteriukams su paspirtukais aišku faina nuvažiuot ir už kuponėlį majonezo burgerį suvalgyt. Bet šeimoms su vakais tai dar viena preižastis nesirinkti laisvalaiko Vilniaus centre. Jau rimtai pradeda atrodyt patraukliau važiuoti automobiliu su šeima į kitą miestą nei trenktis į Vilniaus centrą su autobusais.

asas
asas
25 dienas (-ų)

automobilių vergai tuoj subėgs į komentarus piktintis automobilių genocidu 😀 p.s. pastebėjot, kad augant automobilių skaičiui padaugėjo žmonių su antsvoriu? Ateityje būsim wall-e žmogeiukų tauta

Kent98
Kent98
26 dienas (-ų)

Ir vėl savivaldybes klerkai su savo apsurdais švelniai tariant Šimašius ten atrodo pas jus valdžioj nutolęs nuo žmonių ir nekenčia automobiliu visam pašalį atvirkščiai platinamos gatves o čia kaip žydai siaurina

Jonas
Jonas
26 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Kent98

Kur platina? Gali konkretizuoti? PAsaulis mazina CO2, EUROPOJE jau kaikuriuose miestose centrai uzdaromi automobiliams, mokesciai ekologiniai uzdedami dideli. Tai nesvaik. Puikus sprendimas, nes kam vienai seimai reikalingi du ar daugiau automobiliu? KAM? Zmones jus senus automobilius kiskit i lauza o ne i kiemus

...
...
26 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Jonas

Tai gal pirmiau reikėtų padaryti,kad rajonai būtų patrauklūs gyventojam leisti laiką, praplėsti infrastruktūra,kad būtų tikrai patogu atvykti į tą senamiestį ir tik tada kažką masiškai kesti, o ne atvirkščiai? Sure jei turi sau galimybę leisti gyventi centre, tai žinoma gali išsipisinėti ir sakyti,kad čia vakarėjam, bet kiti 80% Vilniečių gyvena miegamuosiuose rajonuose tai jau p*?

Nereikalingas
Nereikalingas
25 dienas (-ų)
Atsakinėti į  ...

Kur gyveni? Daugelį rajonų kerta greitieji G autobusai vežantys iki centro.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button