Viešasis transportas

Vilnius imasi priemonių – viešasis transportas tik būtinam judėjimui

Vilnius imasi papildomų priemonių mažinti žmonių mobilumą mieste – viešasis transportas kursuos taip, kad būtų užtikrintas tik būtinas judėjimas. Dalis maršrutų stabdomi, autobusai ir troleibusai važiuos rečiau, išlaikant tokį dažnumą, kad jie nekursuotų pustuščiai ar tušti. Taip miestas vilniečiams siunčia aiškią žinią – šventes sutikite savo namuose, iš jų judėkite, kai privaloma, atsisakykite visų nebūtinų kelionių. 

„Tokiomis aplinkybėmis keliones riboti svarbu ne tik tarp miestų, bet ir jų viduje. Keleivių srautams sumažėjus apie 70 proc., nuo šios savaitės ryškiai perplanuojame visą viešojo transporto judėjimą – patogumo prioritetą dar labiau keičia saugumo skatinimas. Tai reiškia, kad vilniečiai ir toliau galės nuvykti ten, kur neatidėliotina, pavyzdžiui, į gydymo įstaigas ar darbą. Tačiau bet koks išėjimas iš namų be skubaus reikalo kelia riziką, todėl darkart raginame likti saugioje aplinkoje. Viešasis transportas tam tikra prasme solidarizuojasi ir dėl to kursuos rečiau. Žinoma, tuose maršrutuose, kurie paliekami, stengsimės išlaikyti saugumą, ypač piko metu, kad keleiviai galėtų laikytis atstumo. Iš esmės visą judėjimą būtina planuotis dar atsakingiau, iš anksto susižiūrėti tvarkaraščius“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Stotelėse, autobusuose ir troleibusuose privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, kad jos dengtų nosį ir burną, laikytis saugaus atstumo. Pastebėję kaukių nedėvinčius keleivius vairuotojai jų neįleidžia arba išlaipina. Be to, apie kaukių nesutinkančius dėvėti keleivius, viešojo transporto kontrolieriai, vairuotojai, o taip pat ir kiti keleiviai visada gali pranešti policijai.

Kiekvienoje transporto priemonėje būtina dezinfekuoti rankas įlipant ir išlipant. Jei sėdimos vietos užimtos, lipti draudžiama –  palaukite kito autobuso ar troleibuso, pačias keliones planuokite iš anksto.

Kaip keisis tvarkaraščiai ir maršrutai?


Nuo šios savaitės viešojo transporto tvarkaraščiai ir maršrutai keisis taip:

  • Nuo gruodžio 22 d. laikinai nekursuos 88 maršruto autobusai ir 3, 14, 15, 20 maršrutų troleibusai. Nuo praėjusios savaitės sustabdyti 65, 89 maršrutų autobusai, 21 maršruto troleibusai. 
  • Nuo gruodžio 22 d. darbo dienomis keisis visų greitųjų maršrutų autobusų 1G, 2G, 3G, 4G, 5G, 6G tvarkaraščiai, taip pat 5, 7, 10, 18, 19, 22, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 40, 43, 46, 50, 52, 53, 54, 56, 58, 59, 66, 68, 69, 73, 74, 75, 76, 78, 114, 115, 116 autobusų maršrutų ir 1,6, 7, 12, 16, 17, 19 troleibusų maršrutų tvarkaraščiai.
  • Gruodžio 24, 25, 26 ir 27 d. viešasis transportas kursuos pagal įprastus sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius.
  • Nuo gruodžio 24 d. poilsio dienomis keisis 1 autobusų maršruto tvarkaraštis.
  • Ribojant įvažiavimą ir išvažiavimą iš Vilniaus miesto, galimi pro kontrolės punktus važiuojančio viešojo transporto vėlavimai – 3, 9, 12, 14, 16, 18, 19, 28,  32, 51, 52, 57, 58, 61, 63, 66, 67, 68, 78, 82, 87 autobusų maršrutų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

65 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jolanta
Jolanta
29 dienas (-ų)

Gal Viešasis transportas nori kaštus sumažinti, o prisidengia neva siunčiamomis žinutėmis. Tikrai, toks sprendimas prieštarauja raginimui “būti sąmoningiems” ir nelipti į užgrūstą transportą.

Brigita
Brigita
29 dienas (-ų)

Pilni autobusai, kaip per piką, prieš koroną.

METŲ WTF

Aušra
Aušra
29 dienas (-ų)

Jūs nejuokaukit!-nematot realios padėties autobusuose.Iki reisų mažinimo nebuvo vietų net stovintiems-jūs kalbat apie sėdimų vietų užimtumą?-kaip aš galiu nelipt jei man reik į darbą o mano stotelėj visad pilni atvažiuoja,o kai sumažinot bus tik blogiau.Aš ne savo noru važiuoju o iš būtinybės!-galų gale aš už transportą sumokėjus važiuoju,ne nemokamai!

Reda
Reda
29 dienas (-ų)

Ar tikrai užtikrinamas saugumas pergrūstame autobuse? Užteks tyčiotis!

Brigita
Brigita
29 dienas (-ų)

Kodėl yra sumažintas važiuojančių autobusų skaičius. Jei reikėtų laukti tokio autobuso kuriame būtų sėdimų vietų ir būtų galima išlaikyti atstumą tai į darbą tikriausiai vėluočiau ne vieną valandą. Šiandien teko susidurti su tokia situacija. Aš darbe turėčiau būti 6 valandą, bet pirmasis autobusas atvažiavo pilnutėlis net ir stovimos vietos laisvos nematyti. Sekančio autobuso jau reikėjo laukti apie 15 minučių, kurio situacija buvo šiek tiek geresnė, aišku stovinčių žmonių tikrai ne vienas, bet kad spėti į darbą reikia rizikuoti. Kaip siūlote planuoti kelionę į darbą kai nėra jokio pasirinkimo?

Back to top button