Viešasis transportas

„Vilniaus viešojo transporto“ streikas lapkričio 8-ąją neįvyks

Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, kurios neleis „Vilniaus viešojo transporto“ darbuotojų profesinei sąjungai organizuoti streiką lapkričio 8 dieną.

Teismas dar spręs dėl streiko galimybės pandemijos laikotarpiu, o šiuo metu streiko skelbimas yra atidėtas 15-ai darbo dienų, skaičiuojant nuo lapkričio 8-osios. Į teismą dėl streiko teisėtumo kreiptasi po to, kai su „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesine sąjunga nepavyko rasti taikių sprendimų, pasitelkus mediatorių arba arbitrą ir nesutarus dėl minimalių paslaugų užtikrinimo streiko metu. Kol teismas išnagrinės bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ ieškinį, bus taikomos laikinosios apsaugos priemonės ir streikas negalės vykti, sakoma bendrovės pranešime.

Kreipdamasis į teismą „Vilniaus viešasis transportas“ nurodė, kad streiką ketinama skelbti neišsprendus visuomenės saugumo užtikrinimo klausimų. Taikydamas laikinąsias apsaugos priemones teismas pritarė bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ pozicijai, kad siekis skelbti neterminuotą streiką ekstremaliosios situacijos metu vertintinas kaip visuomenės interesams prieštaraujantis ir grėsmę saugumui keliantis elgesys. Teismas pritarė, kad paslaugų apribojimas būtų susijęs su galimai sunkiais ir pavojingais padariniais visuomenei arba žmonių gyvybei ir sveikatai.

 

„Vilniaus viešasis transportas“ įsitikinęs, kad dėl itin sudėtingos koronaviruso situacijos šiuo metu Vilniuje viešojo transporto reisų skaičius negali būti mažinamas, o keleiviams būtina užtikrinti kuo saugesnes keliones viešuoju transportu.

Bendrovė teisme pabrėžė siūliusi siekti taikaus susitarimo su profesine sąjunga, pasitelkus nešališką trečiąją šalį – kreiptis į mediatorių arba arbitražą, tačiau šių siūlymų profesinė sąjunga atsisakiusi. „Vilnius viešasis transportas“ tai vertina kaip neišnaudotą galimybę pasiekti taikų susitarimą, pažymima pranešime.

Valentina Gudienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
62 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žinovas...
Žinovas...
27 dienas (-ų)

Troleibusai 40 metų senumo Škoda . Troleibusai yra tik buvusiose TSRS respublikose sovetskij sojuz su kontaktiniu tinklu fui kokia seniena ir bjaurastis bet keleiviai nesiskundžia jiems gerai gi nostalgija .

Justas
Justas
1 mėnesį

O aš tikėjausi kad mieste bus mažiau transporto

Pritariu streikui
Pritariu streikui
1 mėnesį

Įjunkite skaitiklį vadovybei už gumos tempimą. Už kiekvieną dieną kur teismas neleis streikuoti + 2 proc. Algos kėlimas prie jau reikalaujamos.

Pritariu streikui
Pritariu streikui
1 mėnesį

Valstybė gali riboti ekstremalios padėties metu žmonių gyvybiškai svarbias paslaugas, o skriaudziami darbuotojai ne? Yra alternatyva – taxi.

Visada lieka gslimybe
Visada lieka gslimybe
1 mėnesį

Pasiimti nedarbingumo lapelį, ypač kai dabar jis išduodamas telefonu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button