Viešasis transportas

Viešasis transportas Vilniuje po karantino: ką svarbu žinoti keleiviams?

Šalyje atšaukus karantiną ir pratęsus ekstremaliąją situaciją, Vilnius  toliau rūpinasi viešojo transporto keleivių saugumu. Pagal LR sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus ir miesto taikomas papildomas apsaugos priemones, viešajame transporte sostinėje galioja šios taisyklės:

  • Autobusuose ir troleibusuose dėvėkite veido kaukes ar kitas priemones. Taisyklė galioja visiems vyresniems nei 6 m. amžiaus keleiviams.
  • Dezinfekuokite rankas. Dezinfekcinio skysčio rasite kiekviename sostinės autobuse ir troleibuse.
  • Vežėjai tęs viešojo transporto dezinfekciją ir valymą. Kiekviena transporto priemonė dezinfekuojama ne rečiau nei 2 kartus per dieną. 
  • Rekomenduojama neprekiauti bilietais viešajame transporte ir taip apriboti kontaktą su keleiviais, todėl vairuotojai popierinių bilietų neparduoda
  • Kai transporto priemonėje neprekiaujama bilietais, vairuotojai gali būti be kaukės.
  • Vairuotojų darbo vietas nuo salono atitveriančios juostos transporto priemonėse bus pašalintos, taip suteikiant daugiau erdvės ir vietų keleiviams. 

Gyvenimui grįžtant į įprastą ritmą ir mažėjant ribojimų, keleivių srautai viešajame transporte reguliariai auga. Lyginant vidutinį kelionių skaičių per darbo dieną šį balandį ir birželį, kelionių padaugėjo apie 23 proc.

Bilietų pirkimui – skirtingi būdai

Viešojo transporto bilietus pirkite programėlėse m.Ticket, Trafi ar pildykite Vilniečio kortelę savitarnoje: www.judu.lt. Taip pat Vilniečio kortelę įsigykite ir papildykite plačiame fizinių bilietų platinimo vietų tinkle visame mieste.

 

Skaičiuojama, kad apie 80 proc. viešojo transporto keleivių Vilniuje, kurie iki karantino rinkosi bilietus iš vairuotojo, šiuo metu jau naudojasi kitais bilietais – juos įsigyja mobiliosiose programėlėse arba pildo Vilniečio korteles. 

Populiariausi maršrutai kursuos ilgiau, autobusai toliau veš į Litexpo

Miestiečiai ir toliau kviečiami patogiai vykti į vakcinacijos centrą Litexpo 100 ir 200 autobusų maršrutais, kurių tvarkaraščiai derinami su centro darbo valandomis. 

Specialūs „COVID herojų“ maršrutai 91, 92, 93, 94 medikams ir sveikatos specialistams kursuos iki liepos 5 d. (imtinai). Per pirmąjį ir antrąjį karantiną šiais maršrutais sveikatos specialistai keliavo virš 81 tūkst. kartų. Keičiantis aplinkybėms ir esant poreikiui, šių maršrutų kursavimas vėl bus svarstomas.

 

Tam, kad vilniečiai galėtų patogiai grįžti namo mieste užsibuvę ilgiau, įmonė „Susisiekimo paslaugos“ reguliariai stebi populiarius viešojo transporto maršrutus, greituosius autobusus, kurių tiek kursavimo laiką, tiek talpą atitinkamai pritaiko. Tai reiškia, kad tie maršrutai, kuriuose keleivių vakare daugiausia tiek pagal ankstesnių metų tendencijas, tiek remiantis būtent šios vasaros situacija, esant poreikiui kursuos ilgiau.  

Dėl naktinių autobusų sugrįžimo termino bus sprendžiama stebint srautus bei epidemiologinę situaciją. Šiuo metu matoma, kad nuo ~ 20 val. keleivių sumažėja, taip pat ir savaitgaliais. Palyginimui – keleivių savaitgalių vakarais apie 50 proc. mažiau nei piko valandomis darbo dieną. Įprastai naktiniai maršrutai populiariausi rudenį, atėjus naujiems mokslo metams, taip pat vėlyvesnių renginių mieste metu.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
40 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Adas
Adas
20 dienas (-ų)

Vis šokiruoja Vilniaus viešieji autobusai, leidžiantys juodus dūmus. Kiek žinau, priežastis-taip taupo, kad naudoja Lukoil ir net gazprom gamybos variklinius tepalus, o dėl to dyzeliniai varikliai tarnauja apie 2-3x trumpiau.

AURIMAS
AURIMAS
20 dienas (-ų)

Kur 3 troleibusas?Mano žmona dirba Žvėryne,gyvenam Naujojoj Vilnioj.Ji laukia šio troleibuso kaip išganymo,bet visiška tyla.Kodėl?

Kristina
Kristina
21 dienas (-ų)

Žmonių srautai didėja o autobusų grafikai retėja.autobusai pilni.saugu(ir juostos autobusuose dar nenuimtos(

Vilnietė
Vilnietė
23 dienas (-ų)

Labai dažnai matau kaip po transportą blaškosi lietuviškai nesuprantantys svetimšaliai ar iš kitų miestų vienai dienai atvykę senjorai, kurie neturi vilniečio kortelės, neturi išmaniojo arba nesugeba atsisiųsti programėlės. Nuėmus juostas bus trukdomi vairuotojai ir padaugės “zuikių”.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button