Viešasis transportas

Viešasis transportas nuo rugsėjo 1 d. – tvarkaraščių pokyčiai, saugumo ir bilietų įsigijimo taisyklės, naujos stotelės

Pasitinkant rugsėjį ir Vilniuje natūraliai augant žmonių bei eismo srautams, viešajame transporte numatomi pokyčiai, jog keleiviai judėtų saugiai ir patogiai. Nuo rugsėjo 1 d. keisis visų greitųjų maršrutų autobusų, visų maršrutų troleibusų ir didžiosios dalies autobusų tvarkaraščiai, kurie derinami ir su naujų mokslo metų pradžia švietimo ir ugdymo įstaigose. Keleivių prašoma nepamiršti pagrindinių taisyklių, apie kurias nuo rugsėjo dar aktyviau primins ir viešojo transporto kontrolė – dėvėti kaukes, stotelėse ir kelionės metu laikytis saugaus atstumo, dezinfekuotis rankas.

„Nuolat stebime keleivių srautus ir judėjimo tendencijas mieste dėl epidemiologinės situacijos. Nuo pat pirmos rugsėjo dienos keičiame tvarkaraščius, pagal poreikį koreguojame ir autobusų, troleibusų talpą – ypač piko valandomis. Mūsų specialistai aktyviai bendradarbiavo su mokyklomis, universitetais, aiškinosi jų darbo organizavimą būtent šį rugsėjį, jog judėjimas moksleiviams ir studentams būtų patogus ir sklandus.

Skaičiuojame, jog viešojo transporto keleivių srautai šį rugsėjį bus maždaug 20 proc. mažesni nei pernai. Tačiau dėl saugaus atstumo laikymosi suplanavome ne mažesnį autobusų ir troleibusų kursavimo intensyvumą. Toliau pirmosiomis rudens savaitėmis atidžiai stebėsime visus maršrutus, keleivių pasiskirstymą juose – prireikus tvarkaraščius koreguosime papildomai, taikysime ir kitas reikalingas priemones“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė. 

 

Kaip keisis tvarkaraščiai?

Nuo rugsėjo 1 d. Vilniuje keisis visų greitųjų maršrutų autobusų, visų maršrutų troleibusų ir 5, 7, 10, 14, 15, 16, 18, 19, 20,  22, 23, 24, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 40, 43, 46, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 55, 56, 57, 59, 61, 62, 63, 65, 66, 68, 69, 73, 74, 75, 76, 87, 88, 114, 115 maršrutų autobusų tvarkaraščiai.

Be to, dėl ryškiai augančių keleivių srautų dažniau kursuos 30, 33, 36, 51, 59, 63, 68 maršrutų autobusai ir 18 maršruto troleibusai, jog kelionės jais važiuojantiems būtų patogesnės. 

 

Naujausi tvarkaraščiai visuomet skelbiami www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 85 210 7050, o pačiose stotelėse bus pakeisti iki rugpjūčio 31 d.

Įrengiamos naujos stotelės

Duris atvėrus naujai ugdymo įstaigai ir siekiant sudaryti patogesnį atvykimą viešuoju transportu nuo rugsėjo 1 d. 65-ojo ir 76-ojo maršrutų autobusai stos Balsių g. naujose Žynių stotelėse – jos įrengtos šalia Balsių pradinės mokyklos.

Taip pat naujos stotelės įrengtos ir 51-ojo autobusų maršruto trasoje Jaunystės gatvėje. Ties Jaunystės – Kunigiškių g. sankryža įrengtos Vaidotų piliakalnio stotelės, o netoli Jaunystės – Drevininkų g. sankryžos – Medkirčių stotelės. 

Viešojo transporto keleivių laukimo poreikiai, sąlygos Vilniuje vertinami ir tobulinami nuolat. Per 2019 – 2020 m. įrengtos 36 naujos viešojo transporto stotelės, dar 20-yje stotelių numatyti modernesnių paviljonų įrengimo darbai, kuriuos baigti planuojama iki metų pabaigos. Taip pat vien per šiuos metus stotelėse atsirado ir 50 naujų suolų, dar tiek pat planuojama įrengti iki kitų metų vasaros.

Numatytos ir kitos naujovės patogesniam ir saugesniam keleivių laukimui, viešojo transporto pasiekiamumui – pavyzdžiui, patogesnis priėjimas prie pačių viešojo transporto stotelių įrengiant pėsčiųjų takus.  

Viešojo transporto kontrolieriai primins saugumo taisykles, edukuos

Kasdien viešojo transporto vežėjai parkuose atlieka kruopštų kiekvienos transporto priemonės išorės bei salono valymą. Keleiviams autobusuose ir troleibusuose būtina dėvėti apsaugines veido kaukes, kiekvienoje transporto priemonėje keleiviai ras dezinfekcinio skysčio rankoms. Tiek stotelėse, tiek kelionės metu prašoma pagal galimybes laikytis saugaus atstumo. Stotelėse balto apskritimo simboliu su viduje matomomis pėdų ikonomis ir užrašu „saugu“ žymimos saugaus atstumo vietos. 

Viešojo transporto kontrolė pirmosiomis rugsėjo dienomis dar aktyviau primins keleiviams galiojančias taisykles ir stebės, ar užtikrintos dezinfekcinio skysčio priemonės viešajame transporte.

Ką naudinga žinoti apie bilietų įsigijimą?

Moksleiviai ir studentai pažymėjimus iš mokymo įstaigų įprastai gauna rugsėjui įpusėjus – viešojo transporto kontrolieriai prasidėjus rudens sezonui tokias situacijas vertina lanksčiau, supratingiau. Tiek moksleiviams, tiek studentams primenama kuo operatyviau pasirūpinti pažymomis iš mokymosi įstaigų, o jei jų gauti rugsėjo pradžioje nepavyksta – turėti  asmens dokumentą, kuriame nurodytas amžius.

Vaikai iki 7-erių metų sotinėje viešuoju transportu gali keliauti nemokamai. Pirmų–ketvirtų klasių moksleivių tėvams rekomenduojama pasirūpinti pradinuko bilietu. Su juo moksleiviai visus metus važiuoja vos už 10 eurų, pateikę moksleivio pažymėjimą ar kitą galiojantį dokumentą.

Vairuotojų ir keleivių apsaugai jau nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietos. Keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris, vairuotojai nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų.

Vilniečiai ir miesto svečiai greitai ir bet kuriuo metu gali įsigyti bilietus mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Ketinantys už kelionę mokėti Vilniečio kortele gali patogiai naudotis e.savitarna: https://mano.vilniustransport.lt/ ir papildyti Vilniečio kortelę bilietais arba pageidaujama suma pildyti e. piniginę. Sostinės viešojo transporto keleivių patogumui Vilniečio kortelę įsigyti ir pildyti norimais bilietais galima 281 fizinėje bilietų platinimo vietoje. Visų jų žemėlapį rasite čia: https://bit.ly/3bmu8iw

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kunigunda
Kunigunda
6 mėnesius

O ką daryti iš kaimo atvykusioms bobutėms,kurios važiuoja į Santariškes? Jos žalio supratimo neturi kas tas trafi ar vilniečio kortelė,o kai kurios ir net mobiliakų neturi :D.

Jone
Jone
6 mėnesius

Butu gerai, kad keiciant grafikus, butu patikslintos greituju autobusu sustojimo stoteles. Daznai vaziuoju greituoju 3-iuoju autobusu, kai buvo palestas sis marsrutas autobusas priespaskutineje stoteleje Fabijoniskese nestodavo, nors cia yra ir mokykla ir Maksimos parduotuve ir gyvenamo kvartalo vidurys, vezdavo zmones i kvartalo pakrasti ir ten paleisdavo. Po metu vis tik susiprotejo ir cia padare 3-iojo greitojo autobuso sustojima. Gyventojai liko patenkinti ir transporto imone nuostolio nepatyre. Tai kame reikalas? Kas trukdo analogistai pasielgti su 1-ojo greitojo marsruto stotelemis? “Tauragnu” stoteleje pastoviai buriuojasi keleiviai, (kai kurie is ju vaziuoja ir i Santariskiu ligonoine) cia, buvusios Sigmos imones teritorijoje, uzimancioje didziuli kvartala,… Skaityti daugiau

Violeta
Violeta
6 mėnesius

Trūksta žodžių!
Pagyros ir tiek!
Realybėje –nieko panašaus!

Back to top button