Viešasis transportas

Už keliones viešuoju transportu be apsauginės veido kaukės keleiviams gresia baudos

Saugantis koronaviruso plitimo, nuo rugpjūčio 1 d. buvo sustiprinti reikalavimai dėl apsaugos priemonių viešajame transporte. Visi viešojo transporto keleiviai ir darbuotojai, išskyrus vaikus iki 6 m. amžiaus, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones. Už kaukių nedėvėjimą gali būti skiriamos baudos.

SĮ ,,Susisiekimo paslaugos” komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė pabrėžia, kad keleiviai viešuoju transportu Vilniuje važiuoja atsakingai, laikosi taisyklių ir beveik visi dėvi kaukes. Be jokių veido apsaugų pastebimi tik pavieniai keleiviai.

,,Už Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų nevykdymą gali būti skiriamos baudos keleiviams. Šiuo atveju už kaukių ar kitų veidą dengiančių apsaugos priemonių privalomose vietose nedėvėjimą” – sako M. Bielinytė.

 

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą baudas skirti gali Karo policija, Policija, Priešgaisrinio gelbėjimo departamentas, Viešojo saugumo tarnyba, Sienos apsaugos tarnyba, Savivaldybių administracijos. Keleivių kontrolė šiuo atveju baudos už kaukių nedėvėjimą išrašyti negali. Viešojo transporto kontrolieriai edukuoja, primena užsidėti ar laikinai pasinaudoti kita veido apsauga. Jeigu keleivis jos neturi arba atsisako dėvėti – rekomenduojama išlipti ir tęsti kelionę ne viešuoju transportu. Keleivių kontrolė kaukių nedalina, todėl jomis reikia pasirūpinti iš anksto.

,,Visgi tokiais atvejais, kai kaukės neturi, keleiviai dažniausiai atsiprašo ir prisipažįsta, jog pamiršo. Neretai tokie keleiviai išlipa ir patys, be papildomų prašymų ar raginimų, taip saugodami aplinkinius, o kitąkart jau būna pasirūpinę kaukėmis” – pastebi M. Bielinytė.

Kiekvienoje transporto priemonėje keleiviai gali pasinaudoti dezinfekciniu skysčiu. Primenama, kad įlipti ir išlipti galima tik per vidurines ir galines duris. Stotelėse ir viešajame transporte privaloma laikytis saugaus atstumo ir stengtis užimti sėdimas vietas, stovint – palikti erdvės šalia stovinčiam.

 

Kasdien viešojo transporto vežėjai parkuose atlieka kiekvienos transporto priemonės išorės ir salono valymą. Kruopščiai išvalomas ir dezinfekuojamas kiekvieno autobuso, troleibuso salonas, grindys, plaunama išorė.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vėja*#*#
Vėja*#*#
6 mėnesius

Dėvi žmonės tas kaukes viešajame transporte, baikit grasint. Jūs geriau žiūrėkit,kad asocialūs,mėlynanosiai asmenys nevažinėtų dykai ir be kaukių,kurių labai daug.

Lukas
Lukas
6 mėnesius

Nemazai jaunuoliu vazineja be kaukiu, kai sudrausmini, siuncia tolyn…

vardenisddc
vardenisddc
6 mėnesius

Komunizmas gryzo jeigu zmogus daro tai kas jam valdzia liepia cia jau komunizmas

Back to top button