Viešasis transportas

Naktinio viešojo transporto ateitis: grūstys švenčių metu ir jo nebuvimas darbo dienomis?

Renginio ,,Sostinės dienos 2021” metu Vilniaus miesto savivaldybė į trasą paleido naktinius autobusus. Netrukus, mat jau po pirmos renginio dienos, internautai skundėsi dėl grūsčių naktiniuose autobusuose ir didelio laiko intervalo tarp transporto priemonių. SĮ ,,Susisiekimo paslaugos” patvirtino, kad miesto švenčių metu keleiviai noriai renkasi naktinį viešąjį transportą, o apie jo ateitį spręs, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir keleivių srautus.

Prasidėjus naujiems mokslo metams, o miesto gyventojams palaipsniui grįžtant į atostogas, stebimas keleivių srautų augimas viešajame transporte. Didžiausi keleivių srautai fiksuojami rytinio ir vakarinio piko metu. Anot ,,Susisiekimo paslaugų” atstovų, naktinių autobusų populiarumas, atėjus rudeniui, auga.

,,Pastebėjome, kad rudenio vakarais keleivių palaipsniui daugėja, tačiau ryškesnio srauto pokyčio kol kas nepastebime. Dėl naktinių autobusų sugrįžimo termino spręsime ir toliau stebėdami ir epidemiologinę situaciją, ir keleivių srautus”, – komentuoja ,,Susisiekimo paslaugos”.

 

Šiuo metu naktiniais autobusais galima grįžti namo įvairių miesto švenčių metu. Naktinis transportas kursavo Vilniaus šviesų festivalyje ir ,,Sostinės dienose”. Planuojama, kad naktiniai autobusai važiuos ir per ,,Kultūros naktį”, kuri įvyks rugsėjo 24 d.

,,Vilniečiai noriai važiuoja naktiniais autobusais, pvz. Vilniaus šviesų festivalio metu, kuris vyko rugpjūčio 13-15 d., naktiniais maršrutais keliavo daugiau kaip 3000 keleiviai. „Sostinės dienose“ iš viso 5 naktiniais maršrutais buvo pervežta apie 5000 keleivių. Populiariausias keleivių, važiuojančių naktį kursuojančiais autobusais, pasirinkimas yra naktis iš šeštadienio į sekmadienį”, – sako įmonė.

Sunku teigti, kad įmonė dideliems miesto renginiams buvo nepasiruošusi, mat naktiniai autobusai veždavo keleivius namo įvairių renginių metu dar prieš pandemiją, o ir tuomet autobusuose susidarydavo grūstys. Lengvai išspręsti iškilusią problemą galima būtų sumažinus naktinio transporto išvykimo intervalus. Galbūt ,,Susisiekimo paslaugos” atkreips į tai dėmesį ruošiantis kito miesto renginiui ir keleiviams nereikės grūstis sausakimšame autobuse nesilaikant saugumo.

 

,,Tam, kad vilniečiai galėtų patogiai grįžti namo mieste užsibuvę ilgiau, stebime ir kitus populiarius viešojo transporto maršrutus, greituosius autobusus, kurių tiek kursavimo laiką, tiek talpą esant poreikiui pritaikysime”, – tikina ,,Susisiekimo paslaugos”.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomass
Tomass
13 dienas (-ų)

Savivaldybė skatina rinktis viešąjį transportą bet nenori jo dotuoti. A juostom tiesti skirta nulis eurų, naujiems troleibusams nulis eurų, kontaktinio tinklo atnaujinimui nulis eurų, reisų tankinimui piko metu nulis eurų, naujiems kertiniams maršrutams nulis eurų, tik privežamiesiems duos dotacijų, kurias godžiai suvalgys privatininkai. Jau tuoj nebegalėsite ir naujais autobusais girtis nes ne tokie jie ir nauji.

Žmogus
Žmogus
14 dienas (-ų)

O kur dingo 14 troleibusas

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button