Viešasis transportas

Jei derybos nevyks, viešojo transporto vairuotojai gali surengti įspėjamąjį streiką

Opozicinė Seimo socialdemokratų partijos frakcija sostinės valdžią ragina sėstis prie derybų stalo su protestavusiais savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) darbuotojais ir atsižvelgti į jų teisėtus reikalavimus.

Pasak socialdemokratų, jei tokios derybos nevyks, miesto troleibusų ir autobusų vairuotojai gali surengti įspėjamąjį streiką.

Socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas Algirdas Sysas pabrėžia, kad trečiadienį VVT darbuotojų surengtas mitingas rodo, kad įmonėje yra daug neišspręstų skaudulių ir nesutarimų tarp vadovybės ir darbuotojų.

 

„Jei norima išvengti streiko, vienintelis kelias – abiem pusėms sėstis, šnekėtis bei priimti sprendimus. Galiausiai susitarti dėl naujos kolektyvinės sutarties, kuri būtų pagrindas tvariam ir socialiai atsakingam savivaldybės įmonės darbui. Ir tą reikia padaryti kuo greičiau. Dabar matome, kad savivaldybės atstovai ir meras Remigijus Šimašius yra atsitvėrę tylos siena“, – sako A. Sysas.

Pasak parlamentaro, siaučiant pandemijai ir didėjant nedarbui bei nerimui dėl ateities, savivaldybės įmonei mažinti darbuotojų etatus bei bloginti darbuotojų padėtį „yra netoliaregiška“.

„Ypač keistai atrodo, kad sunkmetį įmonė planuoja išgyventi paprastų darbuotojų sąskaita, o tuo pat metu kuria naujus direktorių ir vadovų etatus. Taip, svarbu, kad vadovai būtų kvalifikuoti ir gautų deramus atlyginimus, tačiau be gerų ir orių darbo užmokestį gaunančių darbuotojų kokybiškų transporto paslaugų vilniečiams ir miesto svečiams įmonė niekada nesuteiks“,– priduria Seimo narys.

 

ELTA primena, kad VVT darbuotojai trečiadienį prie Vilniaus miesto savivaldybės surengė protestą.

Jo dalyvių teigimu, įmonėje darbo sąlygos prastėja, atlyginimai yra mami. Protesto dalyviai taip pat kalbėjo, kad dėl „suspaustų“ tvarkaraščių turi padidinti greitį, nespėja nei pavalgyti, nei nueiti į tualetą.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos prezidentė Inga Ruginienė yra sakiusi, kad mitingas pagrįstas, įmonėje yra daug skaudulių, teigė, kad „tokio didelio nesutarimų protokolo tarp profsąjungos ir įmonės dar nėra mačiusi“.

 

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Robertas
Robertas
1 mėnesį

autobusų vairuotojų nesugebam išlaikyti, troleibusai baigia sulūžti, o dar svajojama apie metro…

Anzelmas
Anzelmas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Robertas

Tai kad didžioji dalis autobusų nauji arba apynaujai, o troleibusų naujų mieste taip pat nemžai. Darbo kultūra, kitas reikalas. Ypač kontrolę vykdančių asmenų. Nėra net apie ką kalbėti, kai Keleivių Kontrolės skyriaus veidu masinėse visuomenės informavimo priemonėse ‘piešiamas’ dabartinis VVT darbuotojas, kurisyra išmestas iš Lietuvos policijos už ‘belarusiškų prostitučių ‘dulkinimą’ Vilniaus apskrities Vyriausiojo komisariato II Policijos komisariato patalpose. Kadrų politika, Lietuvos sostinės Savivaldybės įmonėje.

Nereikalingas
Nereikalingas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Anzelmas

Susidariau įspūdį, kad Lietuvoje yra perdaug tokio aukščiau paminėto mentaliteto žmonių, o jie vis tiek kažkur įsidarbina, jei ne VVT, tai kokiu statybos, higienos inspektoriumi, kelių patruliu ir kitur, kur gali sau leist biški panachalint kitų sąskaita, nu nes jei nesisuksi, negyvensi.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button