Viešasis transportas

Antakalnyje atidaromos dvi naujos multimodalinės aikštelės

Sostinėje startuoja pilotinis projektas – Antakalnyje pradeda veikti dvi multimodalinės aikštelės. Tai specialiai įrengtos vietos, kuriose galima palikti savo įprastus ar elektrinius dviračius, paspirtukus, o kelionę toliau tęsti pėsčiomis ar viešuoju transportu, patogiai įsėdus šalia aikštelių esančiose stotelėse. Tokiu būdu vilniečiai skatinami kombinuoti kelis keliavimo būdus ar išbandyti naujus ir taip po sostinę judėti darniau. Prireikus aikštelėse elektrinius paspirtukus, dviračius galima ir įkrauti.

Šios aikštelės yra dar vienas žingsnis, kuriuo skatiname vilniečius po miestą judėti įvairiau, darniau, o kartu siūlome realius sprendimus, kad tai daryti būtų patogu. Tikimės, kad aikštelės padės kurti didesnę sinergiją tarp skirtingų keliavimo būdų, o vilniečiai šiltąjį sezoną pasitiks atvirai ir noriai jas išbandydami. Kitaip tariant, multimodalinės aikštelės yra jungiamasis elementas tarp viešojo transporto, dviračių, paspirtukų infrastruktūros, taip pat ir kelionių pėsčiomis. Kombinuodami kelis judėjimo būdus, kas jau yra paplitusi praktika daugelyje pasaulio miestų,  galite prisidėti prie švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo, taip pat rinktis aktyvesnį, tvaresnį gyvenimo būdą“, – SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Aikšteles vilniečiai ras Šilo g. šalia viešojo transporto stotelės „Šilo tiltas“ ir Olandų – T. Kosciuškos g. šalia Olandų g. žiedo. Jomis besinaudojantys galės lanksčiau planuoti savo keliones ir sutaupys laiko, nes nebereikės sukti galvos, kur palikti dviratį ar paspirtuką.

 

Aikštelėse įrengti durų užraktai, šiuolaikiški dviejų aukštų stovai dviračiams, specialūs stovai paspirtukams ir elektros lizdai jiems įkrauti. Iš viso jose  yra 48 vietos dviračiams ir 4 paspirtukams. Transporto priemonių prirakinimui būtina turėti asmeninę spyną. Aikštelių viduje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios veiks visą parą.

Pati paslauga nemokama, o aikštelėmis naudotis gali visi ne jaunesni kaip 14-os metų ir Vilniečio kortelę turintys asmenys. Kortelę būtina užregistruoti „Susisiekimo paslaugos“ klientų savitarnos svetainėje ir aktyvuoti naudojimosi multimodalinėmis aikštelėmis paslaugą.

Detalesnę naudojimosi instrukciją miestiečiai ras pačiose aikštelėse ir čia: https://bit.ly/3oaITfI

 

Šios aikštelės Antakalnyje startuos kaip pilotinis projektas. Ateityje jų įgyvendinimo vizija platesnė, bus kuriama ir daugiau sprendimų skirtingų judumo būdų kombinavimui. Pavyzdžiui, planuojama dviračių, paspirtukų dalinimosi ir kitų paslaugų integracija. Multimodalinės aikštelės jau numatytos Pilaitės pr., Nemenčinės pl., o jei idėja pasiteisins, bus svarstoma ir papildoma jų plėtra mieste. Be to, dviratininkų patogumui Vilniuje 2021-2022 m. didesnę gyventojų koncentraciją turinčiuose gyvenamuosiuose rajonuose planuojama įrengti 18 specialių saugyklų. 

Kodėl multimodalinės aikštelės ?

Multimodalumas – transporto rūšių derinimas, kurį skatina įvairūs miestai, taip pat ir Vilnius. Pavyzdžiui, kai ėjimą derinate su viešuoju transportu arba kai dalį kelio pavažiuojate viešuoju, o toliau dalinimosi dviračiu, paspirtuku ar kiti variantai. 

Abi multimodalinės aikštelės Antakalnyje yra šalia viešojo transporto stotelių, todėl iki jų patogu atvykti dviračiu ar paspirtuku, juos aikštelėje prirakinti ir laikinai palikti čia, o tuomet tęsti kelionę autobusu, troleibusu ar pėsčiomis. Šis principas veikia ir atvirkščiai – viešuoju transportu atvykę iki stotelės, kur yra aikštelės vieta, toliau kelionę galite tęsti, pavyzdžiui, anksčiau čia paliktu savo dviračiu, paspirtuku.

 

Tai vienas veiksmų didinti judėjimo mieste alternatyvų patrauklumą ir skatinti jų naudojimą. Pagal darnaus judumo planą Vilnius siekia tokio kelionių pasiskirstymo –  kad iki 2030 m. po trečdalį keliavimo būdų sudarytų judėjimas pėsčiomis, viešuoju transportu, automobiliu, dar apie 7,5 proc. – dviračiais, o likusios kitaip.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
40 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
KĘSTUTIS
KĘSTUTIS
1 mėnesį

O tai butinai kortelė, o telefonu? Bilietus galima o čia ne?

Paskutinį kartą redaguota 1 mėnesį (KĘSTUTIS)
Ligita
Ligita
1 mėnesį

Aš patenkinta 🙂 Svarbi naujiena. Dažnai nebelieka jėgų grįžti iš miesto į Lazdynus, per Narbuto kalną. Labai gera būtų tokia stotelė Žvėryno žiede 🙂

Zigmas
Zigmas
1 mėnesį

Aš atvažiuoju į miestą su auto ir bagažinėje turiu el.paspirtuką,bet po miestą važinėjant paspirktuku nera sąlygų jį prirakinti nei prie PC,nei kavinių parduotuvių,kultūros įstaigų…Gal tyčia ignoruojama ?

Zenius
Zenius
1 mėnesį
Atsakinėti į  Zigmas

Bandyk pats prisirakinti prie kavinės ar kultūros įstaigos

Andriuss
Andriuss
1 mėnesį

Atrodo puikiai, galėtų ir daugiau tokių pristatyti 🙂 Būtų smagu, jei tos visokios kortelės būtų suvienodintos per visą Lietuvą.

Nereikalingas
Nereikalingas
1 mėnesį

Kada nelemtos Vilniečio kortelės taps išmaniosiomis? Juk dauguma telefonų jau turi NFC.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button