Pokalbių valandaViešasis transportas

2030 m. vizija: dviračiai bus populiaresni penkiskart, viešasis transportas augs iki 30 proc. (video)

2017 m. Vilniuje pusė kelionių buvo atliekamos automobiliais, ketvirtadalis – viešuoju transportu, tiek pat – pėsčiomis, ir tik 1,5 proc. – dviračiais. 2030 m. vizija – dviračiai bus populiaresni penkiskart, viešasis transportas augs iki 30 proc., pėsčiųjų judėjimas – iki 29 proc., automobiliai smuks nuo 50 iki 30 proc., prognozuoja Vilniaus miesto vyriausiasis inžinierius Anton Nikitin, kolegų iki šiol dažnai vadintas Ponu Dviračiu – už pozityvų užsispyrimą ginant sostinės dviratininkų interesus. Pakeitus darbą Antono pažiūros nepasikeitė, bet tai nereiškia, kad Vilniuje vyksta ar prasidės, kaip kartais skundžiasi vairuotojai, „automobilių genocidas“. Gal vyriausiajam inžinieriui pavyks pasiekti, kad susitartų dvi barikadų pusės – automobilininkai, kurie sako, kad Vilniaus savivaldybė dirba tik pėstiesiems ir dviratininkams, ir pėstieji bei dviratininkai, kurie įsitikinę, kad viską darome tik automobiliams.

Šį paradoksą ir kitas eismo aktualijas galite apsvarstyti klausydamiesi Antono Nikitino ir Karolio Žukausko pokalbio laidoje „Kalba Vilnius“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
7 dienas (-ų)

Apie VT gal trys sakiniai visame video 😀 Žodžiu Anton nuvažiavo į Olandiją, nukopijavo dviračių takus, dabar bandys kopijuoti lėto eismo gatves. Viskas kaip ir labai gerai, tik Olandijoje dalykai veikia ne dėl šių kosmetinių skirtumų. Haga yra panašiausia į Vilnių pagal populiacija, tad pažiūrim kodėl viskas veikia ten. Ogi taip yra todėl, kad ten yra 117km (19 linijų) light rail sistemos, kuri yra nuolat plečiama. Taip pat yra pilnai integruotas geležinkelis ir geri vietinio transporto hub’ai su kieta centrine stotimi. Ir tai, ponios ir ponai, yra tai, ko dabar reikia Vilniui. Kosmetika bus galima sutvarkyti po to. Panašu, kad… Skaityti daugiau

Podcasto draugeliams
Podcasto draugeliams
8 dienas (-ų)

Dvirtakis koraluose vietomis jau istrupejes, skilęs per pusę, o praėjo tik porą metų, vokiečiams tikrai yra iš ko pasimokyti, apie pėsčiųjų takus nejuokinkit, jų nemoka taisyklingai kloti, kai daroma grunto lygyje ar net žemiau jo, plyteles jau po metų kreivos, tokių pvz pilnas miestas. Dvirtakiu plėtra ir aplinka draugiškesne dviratininkams ir pėstiesiems gerai, bet dėl kokybės daug klausimų, nejaugi tie 15 % įsisavinami kitur? Ar tikrai niekur nedingo ūsuoti bebrai ir sovietinis mentalitetas?

Paskutinį kartą redaguota 8 dienas (-ų) (Podcasto draugeliams)
Back to top button