Traukiniai

Traukiniuose mokysis ne tik mokiniai, bet ir keleiviai

Mokytojai savo profesinę šventę pasitiks kviesdami mokytis kitaip. Artėjant spalio 5-ąją minimai Tarptautinei mokytojo dienai, projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ ir „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia į interaktyvias pamokas traukiniuose.

Spalio 3-4 dienomis traukiniuose, kurie išvyks iš Vilniaus, Šiaulių, Jonavos ir Kuršėnų, pamokų dalyviais taps ne tik mokiniai, bet ir keleiviai.

Pasak Ritos Urbonaitės, „Renkuosi mokyti!“ programos alumnės ir vienos iš „Traukiniu į pamoką!“ iniciatyvos sumanytojos, taip siekiama parodyti, kokia įdomi ir kūrybinga yra mokytojo profesija, bei priminti, kad mokytis galime visur, ne tik mokykloje ir klasėje.

 

„Gyvenimas nėra padalintas į atskiras disciplinas, tai – visuma, tarsi milžiniškas voratinklis, kur viskas susiję. Mokydamiesi už klasės ribų, visumos suvokimą sustipriname, galime teorines žinias žaibiškai pritaikyti praktikoje, pajusti gilesnę mokymosi prasmę“, – sakė pedagogė.

Traukinyje, kuris iš Vilniaus vyks į Trakus, bus prisiminta ne tik Lietuvos istorija, bet ir ją kūrę karaimai. Traukinio į Zervynas keleiviams bus pristatyta tradicinė Lietuvos medinė architektūra. Pažintį su ja pratęs pasivaikščiojimas po senąjį kaimą ir jo piešinių paroda traukinyje grįžtant.

Traukinyje Šiauliai-Klaipėda keleiviai prisimins Baltijos jūros ypatumus, o Lietuvos jūrų muziejuje apsilankę mokiniai naujomis žiniomis su bendrakeleiviais pasidalins grįždami namo.

 

Iš Kuršėnų į Kretingą vykstantis traukinys lauks norinčių susipažinti su Kretingos dvaru, jo žiemos sodu ir žemaitiškos tarmės ypatumais. Jonaviškiai į Vilnių keliaus tyrinėti kultūros, o pakeliui traukinio keleiviams surengs kultūros protmūšį.

Pasak R. Urbonaitės, mokydamiesi netradicinėse erdvėse, mokiniai geriau supranta nagrinėjamą temą, būna labiau motyvuoti, praktiškai išbando tai, ko negali išbandyti klasėje ar prie kompiuterio, todėl gerėja jų pasiekimai.

„Svarbu ir tai, kad su žiniomis jie įgyja gyvenimiškos patirties, pavyzdžiui, kaip keliauti traukiniais. Esu įsitikinusi, kad daugeliui mokinių tai bus pirma tokia kelionė“, – teigia mokytoja.

 

Kaip pabrėžė „Lietuvos geležinkelių“ Keleivių vežimo direkcijos vadovas Linas Baužys, kelionė traukiniu būtent ir žavi naujais atradimais ir unikaliomis patirtimis.

„Tikime, kad kelionės ekologiška susisiekimo priemone ugdys pažinimo kultūrą ir taps nauju įpročiu toliau tyrinėti nuostabią mūsų Lietuvą kartu su šeimos nariais ir draugais“, – sakė L. Baužys.

Bilietą į pamoką traukinyje gali įsigyti kiekvienas norintis internete www.traukiniobilietas.lt.

 

Iniciatyva „Traukiniu į pamoką!“ spalio 3 dieną prasidės 6.43-15.15 val. maršrute Pavenčiai-Kretinga. Pamoką „Lietuvos dvarų istorija ir kultūra“ ves „Renkuosi mokyti!“ mokytojas Nerijus Medeišis, 7.51-13.20 val. traukinyje Vilnius-Trakai pamoką „Kunigaikščių keliais“ ves „Renkuosi mokyti!“ mokytoja Ana Pečiulienė.

Spalio 4 dieną 7.25-16.05 val. traukinyje Šiauliai-Klaipėda pamoka „Baltijos jūros (ir ne tik) paslaptys“. Ją ves „Renkuosi mokyti!“ mokytoja Asta Cikanavičė, 7.51-14.30 val. traukinyje Vilnius-Trakai pamoką „Trakai viduramžiais: pilis, valdovai, karaimai ir kibinai“ ves „Renkuosi mokyti!“ mokytojas Dalius Miknevičius, 9.49-17.47 val. traukinyje Jonava-Vilnius pamoką „Kaip ir kur gimė kultūra“ ves „Renkuosi mokyti!“ mokytoja Inga Šviesaitė, 10.05-17.45 val. traukinyje Vilnius-Zervynos pamoką „Lietuvos medinė architektūra“ ves „Renkuosi mokyti!“ mokytoja Rita Urbonaitė.

Projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ tikslas – stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę mokyklos aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę.

 

Projektą įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“.

Ieva Urbonaitė-Vainienė (Elta)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button