MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Traukinys
Traukiniai

„Rail Baltica“ traukiniai iš Talino į Vilnių – 4 kartus per dieną

2026 metais, nutiesus europinės vėžės geležinkelį „Rail Baltica“,  traukiniai iš Talino į Vilnių kursuos keturis kartus per dieną, o dar po 10 metų išaugs – šešis kartus. Tuo metu iš Vilniaus į Varšuvą per Kauną kursuos iki 10 traukinių.

Tai numato Vokietijos įmonės „Institut für Bahntechnik“ sudarytas „Rail Baltica“ 2026-2056 metų traukinių eismo planas, pranešė „RB Rail“. 

„Planas bus naudojamas užtikrinti, kad „Rail Baltica“ linija bus efektyviai naudojama nuo pat pirmosios veiklos dienos tuo pačiu suteikiant galimybes plėsti keleivių ir krovinių pervežimo paslaugas pasibaigus pereinamajam laikotarpiui“, – pranešime teigė „RB Rail“ Sistemų ir Eksploatacijos Skyriaus vadovas Jean-Marc Bedmar (Žanas-Markas Bedmaras).

Be to, plane numatyti du naktiniai traukiniai iš Talino per Rygą, Kauną, Varšuvą į Berlyną ir iš Vilniaus į Berlyną. Be to, „Rail Baltica“ per valandą važiuos 2-3 kroviniai traukiniai per valandą, jų greitis sieks iki 120 kilometrų per valandą. 

Planuojama, kad net 80 proc. krovininių traukinių bus intermodaliniai – suteikiantys galimybes operatoriams perkelti krovinius nuo automobilių ant traukinių platformų.

„Rail Baltica“ nuo 2026 metų turėtų sujungti Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių ir Varšuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Keleiviai įvertino keliones su „Lietuvos geležinkeliais“

Evaldas Činga

Numatoma sujungti Vilniaus, Kauno ir Gruzijos geležinkelių terminalus

BNS

Dėl „Rail Baltica“ statybos laikinai keisis Vilnius-Kaunas traukinių eismas

Made in Vilnius

Įsibėgėja „Lietuvos geležinkelių“ pertvarkos programa: įsteigta nauja įmonė „LG Keleiviams“

Evaldas Činga

Jungiasi Talinas ir Helsinkis. Ar susijungs Vilnius ir Kaunas?

Evaldas Činga

Keleivinio traukinio Kijevas-Ryga maršrutas iki Talino gali būti pratęstas vasarą

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika