Traukiniai

Lietuvos jaunuoliai gali laimėti nemokamus kelionių traukiniu po Europą bilietus

Šiandien Europos Komisija skelbia naują kvietimą teikti paraiškas „DiscoverEU“ kelionės bilietams laimėti. Visi ES aštuoniolikmečiai, norintys pamėginti gauti galimybę 2019 m. rugpjūčio 1 d. – 2020 m. sausio 31 d. pakeliauti ir pažinti Europą, gali užsiregistruoti iki 2019 m. gegužės 16 d.

Šis naujas paraiškų teikimo etapas surengtas po pirmųjų itin sėkmingų iniciatyvos, suteikiančios jaunuoliams galimybę pažinti Europos kultūrų įvairovę ir bendras vertybes, įgyvendinimo metų. Antraisiais iniciatyvos „DiscoverEU“ metais Europos Komisija siekia sustiprinti projekto mokymosi aspektą. Dalyviams bus suteikta informacijos ir patarimų, ką keliaujant aplankyti Europoje. Norintys taip pat galės gauti kelionės dienoraštį, kuriame fiksuos ir aprašys kelionės įspūdžius ir patirtį, taip pat keliaudami turės galimybę dalyvauti organizuotuose bendruomeniškumą stiprinančiuose renginiuose.

Kartu Komisija siekia, kad iniciatyva „DiscoverEU“ taptų įtraukesnė ir prieinamesnė visiems: dar labiau supaprastino naudojimąsi paraiškų teikimo sistema, teikia patarimus, kaip keliauti taupiai, ir kiek galėdama atsižvelgia į neįgalių jaunuolių poreikius, kad jie galėtų keliauti.

Už švietimą, kultūrą, jaunimo reikalus ir sportą atsakingas Komisijos narys Tiboras Navracsicsius sakė: „Didžiuojuosi, kad galiu toliau plėtoti iniciatyvą „DiscoverEU“ ir suteikti progą daugiau jaunuolių iš tikrųjų pažinti Europą. Tikiuosi, kad dalyvavimas iniciatyvoje „DiscoverEU“ juos įkvėps įsitraukti į savo bendruomenių veiklą ir tapti Europos ambasadoriais. Ir nesvarbu, kaip jie tai darys – ar balsuodami Europos rinkimuose ir ragindami savo bendraamžius daryti tą patį, ar bendradarbiaudami su mumis kuriant aktyvias visuomenes. Jaunimas – Europos ateitis, todėl labai svarbu, kad jų balsas būtų išgirstas.“

Kas gali teikti paraiškas ir kaip?

Norintys pateikti paraiškas turi būti gimę nuo 2000 m. liepos 2 d. (imtinai) iki 2001 m. liepos 1 d. (imtinai) ir turi būti pasirengę nuo 2019 m. rugpjūčio 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. išvykti į ne ilgesnę kaip 30 d. kelionę. Susidomėjusieji turi pateikti paraišką Europos jaunimo portale. Paraiškas įvertins ir laimėtojus atrinks vertinimo komitetas. Apie atrankos rezultatus dalyviams bus pranešta 2019 m. birželio mėn.


Konkurso laimėtojai galės keliauti pavieniui arba ne daugiau kaip penkių asmenų grupėmis. Pagrindinė kelionės transporto priemonė bus traukinys. Vis dėlto, kad iniciatyvoje galėtų dalyvauti viso žemyno jaunuoliai, į kelionę bus galima vykti ir kitomis transporto priemonėmis – autobusais, keltais ar – išimtiniais atvejais – net lėktuvais. Tokiu būdu šia iniciatyva galės pasinaudoti ir atokių ES vietovių ar salų jaunimas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button