MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Transportas

Suskaičiavo: „Vilnius veža” išlaikymas kainavo 700 000 mokesčių mokėtojų pinigų

Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė nagrinėti Vilniaus miesto savivaldybės kasacinį skundą dėl bendrovės „Vilnius veža”. Šiuo skundu savivaldybė siekia, kad mokesčių mokėtojams pavėluoto įmonės bankroto padarytą žalą atlygintų ne savivaldybės įmonės, o fiziniai asmenys, tuo metu priėmę sprendimus dėl jau nemokios bendrovės veiklos tęstinumo.

Savivaldybės atlikta analizė rodo, kad po 2014 metų sausio, kai bendrovė, anot Lietuvos apeliacinio teismo, jau turėjo būti pripažinta nemokia, į ją tuometinių miesto vadovų ir įmonės vadovų sprendimu investuota dar beveik 700 tūkst. Eur visų vilniečių mokesčių mokėtojų pinigų.

„Tai – nepateisinamas tuometinės valdžios ir bendrovės „Vilnius veža” vadovo  aplaidumas, kainavęs miestui milžiniškus nuostolius, dėl kurių miestas kurį laiką negalėjo daryti prasmingesnių investicijų, tokių kaip darželių ir mokyklų remontas, gatvių asfaltavimas ar kiemų tvarkymas. Siekiame, kad padarytą žalą atlygintų ne savivaldybė, o įmonei vadovavę asmenys, pirmiausia Benas Renatas Baltusis. Manome, kad atsakomybę dėl „Vilnius veža” bankroto ir vėliau sekusių neteisėtų lėšų pervedimų į faktiškai bankrutavusios įmonės sąskaitą turi prisiimti ne tik įmonės buvęs vadovas, bet ir visi buvusio mero A. Zuoko komandos žmonės, kaip nors prisidėję prie šios įmonės veiklos, įskaitant ir patį A. Zuoką”, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Aukščiausiasis teismas, priėmęs savivaldybės kasacinį skundą, tuo pačiu sustabdė žemesnės instancijos teismo sprendimo vykdymą, t.y. neleido pradėti lėšų išieškojimo iš savivaldybės administracijos ir įmonės „Vilniaus viešasis transportas”. Savivaldybė tikisi sau palankaus sprendimo, po kurio visą dėl „Vilnius veža” veiklos padarytą žalą teks atlyginti buvusiam įmonės vadovui Benui Renatui Baltusiui.

Bendrovė „Vilnius veža“ buvo ankstesnės 2011–2015 metų kadencijos valdžios projektas, dėl kurio miestas patyrė daugiau nei pusės milijono eurų nuostolių. Teismas konstatavo, kad buvusio mero A. Zuoko patarėjas Benas Renatas Baltusis, vadovavęs „Vilnius veža“, nesiėmė būtinų veiksmų, kad šių nuostolių būtų išvengta.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Jau žinoma, kada Vilnius–Kaunas vairuotojai galės važiuoti 130 km per valandą

LRT.lt

Vasario 16-osios renginių metu sostinėje – laikini eismo ribojimai, nemokamas viešasis transportas

Evaldas Činga

Valstybinės reikšmės keliuose išjungiami stacionarūs greičio matuokliai

BNS

Nauja jungtis Vilniaus dviračių takų tinkle – tiesiamas 4 km T. Narbuto g. dviračių takas

Evaldas Činga

Vasarį bus išjungta per šimtą užmiestyje esančių greičio matuoklių

BNS

Lietuva laukia tūkstantojo elektromobilio

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika