Transportas

Senamiestyje pradeda veikti itin greito elektromobilių įkrovimo stotelė: 100 km pakrauti prireiks vos 3 minučių (nuotraukos)

Pirmadienį Vilniuje, Vokiečių gatvėje, pradėjo veikti pirmoji Baltijos šalyse itin greito elektromobilių įkrovimo stotelė.

„Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila sako, kad 320 kW elektromobilių įkrovimo stotelė yra galingiausia Baltijos šalyse, o 100 km atstumui nuvažiuoti pakrauti reikės vos 3 minučių.

„Greičiausia, bent jau Baltijos regione, įkrovimo stotelė elektromobiliams. Tokio greičio įkrovimo šiuo metu nėra niekur. (…) Tarša iš miesto – vienas žingsnių, kaip ir nulinės taršos tikslas. Tai nėra vien tik apie elektromobilius, tai ir apie žmones, sveikatą. Kad Vilniuje būtų ne vien tik kavinės, bet būtų švarios kavinės“, – įkrovimo stotelės pristatyme pirmadienį sakė D. Montvila.

 

„100 km nuvažiuoti šita stotelė gali įkrauti automobilį per 3 minutes. Jeigu norima nuvažiuoti 500 km – 15 minučių. Panašus laikas, kaip ir sugaišite bet kurioje degalinėje“, – pridūrė jis.

Anot jo, šiuo metu didžiausias dėmesys elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtroje skiriamas rajonams.

„Vilniaus miestas pagal infrastruktūrą šiuo metu yra pirmas. Dabar dėmesys – į rajonus, kelius ir kitus miestus. Pakrovimo infrastruktūra pasiskirstė į kelis sluoksnius: greitaeigės stotelės, kurios stovi viešose vietose ir keliuose, nes ten laiko nėra, ir yra lėtaeigės stotelės, kurios statosi namie, prie biurų, kur žmogus išbūna ilgiau“, – Eltai sakė D. Montvila.

 

Pagal numatytą planą, visą elektromobilių pakrovimo infrastruktūrą turėtų sudaryti 20-40 proc. greitaeigių stotelių ir 60-80 proc. lėtųjų.

Daugiau itin greito (320 kW) įkrovimų stotelių plėtojimo planų Lietuvoje kol kas šiemet nėra.

„Porsche“ Vilniaus automobilių centro direktorė Rasa Klimavičiūtė teigė, kad itin greito pakrovimo stotelės yra proveržis elektromobilių rinkoje.

 

„Tai yra didžiulis proveržis iš elektromobilių savininkų pusės ir tiems, kurie apie tai galvoja. Iki šiol buvo manoma, kad elektromobilių įkrovimas trunka amžinybę“, – sakė R. Klimavičiūtė.

„Visą laiką visi sako, kad, kai bus pakankamai automobilių rinkoje, tada pastatysime stoteles, o kiti sako, kad, kai bus stotelės, tada ir pirks elektromobilius. Tas vištos ir kiaušinio principas dažnai niekur nenuveda“, – pridūrė ji.

Stotelė suderinama su visais rinkoje esančiais elektromobiliais, kurie turi šiai stotelei skirtą jungtį.

 

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vidmantas
Vidmantas
1 metus

Tai puiku, bet kaip toks galingumas ar nekenks kraunamai baterijai, jos ilgaažiškumui.

Augustas
Augustas
1 metus

Kam super greitas įkrovimas, kur eismas “kilpinis” ir pakeliui besilinksminančių staliukais užstatytas?. A1 viduryje geriau pastatytumėt. Vietos parinkimą pateisinčiau, tik jei tai vieta prie Ignitis direktoriaus namų durų 🙂

aha
aha
1 metus

įdomiai gaunasi. po bišky bus draudžiamas eismas senamiesty, ir tokia proga pastatoma stotelė 🙂 logikos ir padorumå – riebus nulis

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button