Transportas

Remigijus Šimašius: Ar gali atsirasti dar viena stotis Vilniuje?

Vilniaus miesto meras savo Facebook paskyroje išplatino detalų paaiškinimą apie esamą ir būsimą Vilniaus miesto autobusų stotis bei kitas mikro autobu stotis mieste.

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus pranešimas

Vilnius turi autobusų stotį patogioje vietoje šalia geležinkelio stoties. Ji privatizuota dar dutūkstantaisiais. Nors pati stotis atrodo apgailėtinai, pagrindinės stoties iškelti nei yra reikalo, nei kas tai žada daryti – tai noriu aiškiai pasakyti. Visi gali būti ramūs, kad jei nori važiuoti į Kauną, Klaipėda, Trakus, ar kitur, tai ir toliau darys iš šios stoties, kur šalia ir traukinių pasirinkimas, ir šiaip gera transporto integracija. Ją tik dar labiau pagerinsime, užtikrindami geresnį susisiekimą su Oro uostu, ir kitomis Vilniaus vietomis.

Dar Vilnius turi porą mikrostočių – šalia “Panoramos” prekybos centro (nes visiems tarptautinio susisiekimo vežėjams į Rygą, Taliną, Varšuvą, matyt, pagrįstai gėda į pagrindinę važiuoti), ir prie „Akropolio“, kur atvažiuoja autobusai iš Baltarusijos. Taip pat turi tradicinius stabtelėjimus prie Gerosios Vilties žiedo, kai atvažiuoji nuo Kauno krypties, ir Ukmergės gatvėje, kai atvažiuoji nuo Panevėžio krypties.

 

Ar gali atsirasti dar viena stotis Vilniuje? Tokio dydžio miestuose dažnai būna daugiau nei viena stotis, nes po miestą paprastai važinėjama ne tarpmiestiniais autobusais, o viešuoju miesto transportu. Tačiau ši, papildoma stotis gali atsirasti tik vietoje, kuri atitiktų kelis kriterijus: būti netoli šiaurinio aplinkkelio, nes iš ten atvažiuoja daugiausiai keleivių, ir toje miesto dalyje daugiausiai jų gyvena; būti prie patogaus visuomeninio transporto susisiekimo; neapsunkinti transporto infrastruktūros – sankryžų ar įvažiavimų; nebūti prie pat gyvenamųjų namų (todėl net kalba negali eiti apie anksčiau jai planuotą vietą Fabijoniškėse). Be to, turi išlikti pagrindinis integralus transporto mazgas, į kurį keliautojų patogumui susieina visi esminiai maršrutai.

Tokia vieta iš dalies yra prie Pilaitės prospekto ir aplinkkelio susikirtimo. Tačiau net jei ten atsirastų stotis, tai tik jei iš esmės bus išspręsta kaip ten įvažiuoti nestabdant eismo Pilaitės prospektu, t.y., jei bus pastatytas viadukas, ir tai padaryta už privačias lėšas. Kas finansuotų stoties statybą ir kiti techniniai klausimai yra per ankstyvi, nes svarbiausia – transporto problemų išsprendimas.

 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button