Oro uostas

Vilniuje mažinamas lėktuvų keliamas triukšmas

Šią savaitę Vilniuje įsigaliojo papildomos lėktuvų keliamo triukšmo valdymo priemonės. Nuo šiol pirmąjį posūkį lėktuvų pilotai galės daryti tik pakilę aukščiau, be to, pirmojo posūkio taškas buvo dar labiau nukeltas nuo tankiai apgyvendintų sostinės rajonų.

„Nuo šių metų gruodžio 5 d. orlaiviams, kylantiems šiaurės kryptimi pagal standartinį išskridimo maršrutą, pirmąjį posūkį leidžiama daryti tik tada, kai lėktuvas pasieks ne žemesnį nei 4000 pėdų (apie 1300 m) aukštį nuo vidutinio jūros lygio. Kitaip tariant, aukštis bus 1000 pėdų arba apie 300 m didesnis, nei buvo leidžiamas iki šiol“, – sako “Oro navigacijos” Oro eismo vadybos skyriaus vadovas Romanas Petrovskis.

Jo teigimu, norint, kad posūkio taškas būtų labiau nutolęs nuo tankiai gyvenamų vietovių ir triukšmo poveikis gyventojams būtų dar mažesnis, pasiekta, jog orlaiviams, iš Vilniaus oro uosto kylantiems šiaurės kryptimi, posūkio taškas nutolo beveik 2 km.

 

„Už Saulėtekio mikrorajono buvęs posūkio taškas perkeltas už Nemenčinės plento, dėl to mažiau nepatogumų patirs tankiai apgyvendintų rajonų gyventojai”, – priduria specialistas.

Šių metų pavasarį Lietuvos oro uostai pranešė apie kartu su VĮ „Oro navigacija“ pasirašytą išsamų ilgalaikį kompleksinių triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo planą, kurio paskirtis yra siekti efektyviausio rezultato derinant skirtingas priemones.

Daugelis priemonių šiuo metu jau galioja – yra įvestas reikalavimas orlaiviams laikytis nustatyto standartinio išskridimo maršruto, kuris nustatytas virš mažai apgyvendintų miesto teritorijų, draudimas nakties metu orlaiviams staigiai stabdyti naudojant orlaivio jėgaines (variklį), kadangi taip sukeliamas didelis triukšmas. Be to, naktį nebegalima vykdyti ir triukšmingų orlaivių variklių bandymų, o orlaiviams yra įvestas reikalavimas laikytis triukšmą mažinančių procedūrų kylant.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
TAIGI...
TAIGI...
2 metus

kazkoks pasityciojimas is uzupio, Rasu, liepkalnio gyventoju- triuksmas mazinamas Zirmunams, kad tik vargsai neapkurstu, ane? :((

Martynas
Martynas
2 metus
Atsakinėti į  TAIGI...

nelabai supratau, o tai kas keiciasi Rasu, Liepkalnio, Uzupio gyventojams?

rol
rol
2 metus

“…mažiau nepatogumų patirs tankiai apgyvendintų rajonų gyventojai” – Valakupių ir Turniškių!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button