MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: Vilniaus oro uostas
Oro uostas

Vilniaus oro uosto takas trečiadienį turėtų būti išasfaltuotas

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo takas turėtų būti baigtas asfaltuoti trečiadienį – keliomis dienomis anksčiau nei buvo planuota. Atlikus kitus būtinus darbus, oro uostą vėl numatoma atidaryti rugpjūčio 18-ąją – kaip ir planuota. Tą dieną skrydžiai, dabar perkelti į 100 km nuo šalies sostinės esantį Kauną, vėl bus grąžinti į Vilnių.

„Šiuo metu yra išasfaltuota daugiau nei 60 proc. viršutinio dangos sluoksnio. Tikėtina, kad pagrindinės tako dalies asfaltavimas bus baigtas rytoj ir tada liks tik įvairių apsisukimo aikštelių ir sujungimų asfaltavimas – minimalūs asfaltavimo darbai. Jeigu orai nepamaišys, rytoj baigsis visi pagrindiniai asfaltavimo darbai. Žiburių montavimas take jau prasidėjo pirmadienį ir tęsis apie 10 dienų“, – BNS sakė Lietuvos oro uostų vykdomasis direktorius Donatas Voveris.

Planuota, jog tako rekonstrukcija turėtų baigtis rugpjūčio 5 dieną. D.Voverio teigimu, net jeigu visi darbai būtų baigti anksčiau, oro uosto veikla nebūtų atnaujinta dėl numatytų saugos bandymų ir parduotų bilietų į Kauno oro uostą.

„Oro uostas negali anksčiau atsidaryti dėl labai paprastų dviejų priežasčių. Viena priežastis – bilietai yra parduoti į Kauną. Kita priežastis – reikia atlikti bandymus. Skrydžių bandymus atliks Anglijos įmonė, bandymai bus atliekami rugpjūčio 12-14 dienomis. Be bandymų neįmanoma atidaryti oro uosto“, – teigė D.Voveris.

D.Voverio teigimu, skrydžių, tako bei visų sistemų bandymus atliks Didžiosios Britanijos įmonė „Flight Calibration Services“. Tokie bandymai tarptautiniuose oro uostuose paprastai atliekami kas pusę metų, šiuo atveju jie susiję su infrastruktūros atnaujinimu.

Be žiburių sistemos, oro uoste montuojamos lietaus surinkimo ir drenažo sistemos. Atnaujinus oro uosto veiklą, rangovai dar dirbs šalia tako ir atliks baigiamuosius žemės darbus, kurie netrukdo skrydžiams.

D.Voverio teigimu,bendrovė yra patenkinta darbų kokybe. Taką už 18,7 mln. eurų atnaujina Latvijos „A.C.B.“ ir Kauno statybų bendrovė „Autokausta“.

Dėl tako rekonstrukcijos nuo liepos 14-osios į Kauno oro uostą iš Vilniaus 35 dienoms perkelta didelė dalis skrydžių. Per šį laiką Kaune bus aptarnauta apie 370 tūkst. keleivių ir apie 3,5 tūkst. skrydžių.

Autorius: Pranciškus Vaišvila

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„GetJet Airlines“ vasaros skrydžių sezoną pasitinka su pokyčiais

Donatas Andrijauskas

„Wizz Air“ pelnė Lenkijos turizmo ir oro erdvės portalo apdovanojimą

ELTA

Vilnius pirmą kartą pateko į geriausių Europos skrydžių krypčių penketuką

Donatas Andrijauskas

Pigių skrydžių bendrovė iš Vilniaus skraidins į Vieną

Donatas Andrijauskas

Naujame Vilniaus oro uosto kino repertuare – trumpi lietuviški filmai visai šeimai

Evaldas Činga

Katastrofą patyrusio „Boeing“ modeliai per Lietuvos teritorija skristi negalės

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika