Oro uostas

Vilniaus oro uostas ragina keleivius skrydžiams ruoštis iš anksto: atvykti anksčiau, su savimi turėti užpildytas formas

Lietuvos oro vartuose sparčiai atsigaunant keleivių srautui ir išliekant papildomų dokumentų tikrinimo procedūroms, žmonės raginami kelionėms ruoštis iš anksto tam, kad būtų galima išvengti eilių registracijoje į skrydį ir aviacijos saugumo patikroje. Primenama, kad atvykti į oro uostą reikia likus mažiausiai 2 valandoms iki skrydžio, taip pat su savimi turėti konkrečių šalių reikalaujamas keleivio atvykimo formas, kurias būtina užpildyti dar prieš atvykstant į tą šalį.

Lietuvos oro uostų Keleivių patirties vadovė Rasa Petraitienė akcentuoja, kad 2 val. iki skrydžio yra minimalus laikas, kada keliauti išsiruošę žmonės turėtų atvykti į oro uostą. Esant galimybei, rekomenduojama atvykti dar anksčiau.

„Jau dabar matome, kad tam tikromis dienomis keliaujančių žmonių srautas terminaluose pasiekia pusę ir daugiau srauto, kuris buvo rekordiniais 2019 metais. Visgi tam, kad atvykus į oro uostą netektų ilgai laukti registracijos eilėje, verta atsakingai suplanuoti pasiruošimą kelionei – atvykimo neatidėlioti paskutinei valandai, taip pat iš anksto pasidomėti ir užpildyti reikalingas užsienio šalių formas“, – sako R. Petraitienė.

 

Ragina pasidomėti šalių reikalavimais

Pasak Lietuvos oro uostų Keleivių patirties vadovės, nors nuo liepos 1 d. saugų ir laisvą piliečių judėjimą lengvinantis Europos Sąjungos (ES) Skaitmeninis COVID-19 pažymėjimas prieinamas visose ES šalyse, valstybės narės turi teisę taikyti individualius reikalavimus. Tai reiškia, kad COVID-19 pažymėjimo turėjimas nebūtinai automatiškai užtikrina patekimą į norimą šalį, dėl šios priežasties prieš rengiantis kelionei patariama išsiaiškinti tuo metu galiojančius konkrečios šalies reikalavimus – ar šalis atvira turistams, ar reikia pildyti keliautojo anketą, ar reikalinga saviizoliacija atvykus, jei taip, kokiam laikotarpiui, ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo prieš kelionę, o gal ir dar atvykus. Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad dažnai atskiras keleivių formas būtina užpildyti ir kartu keliaujantiems vaikams.

Visą informaciją keleiviams gali suteikti oro linijų bendrovių, kurių bilietai perkami, atstovai, oficialios valstybės institucijos, taip pat ji lietuvių kalba randama „Re-open EU“ interneto svetainėje arba programėlėje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
32 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button