MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Skrydžių valdymo centras
Nuotr.: Oro navigacijos
Oro uostas

Vasarį – daugiau nei 10 proc. išaugęs skrydžių skaičius

Vasario mėnesį Lietuvos oro erdvėje aptarnauta 16,6 tūkst. skrydžių – 10,1 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Tris ketvirtadalius jų sudarė tranzitiniai skrydžiai – Lietuvos teritoriją tranzitu kertančių orlaivių skaičius, palyginti su pernai, augo 10,7 proc. ir siekė 12,47 tūkst.

Oro navigacijos paslaugas Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose teikiančios valstybės įmonės „Oro navigacija“ duomenimis, Vilniaus oro uoste vasarį skrydžių vadovai aptarnavo 2,8 tūkst. orlaivių – 10,6 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Šiaulių oro uoste antrąjį šių metų mėnesį aptarnauta 363 arba 11 proc. daugiau orlaivių nei pernai. Kauno ir Palangos oro uostuose vasarį lėktuvų sulaukta šiek tiek mažiau nei 2017 m. – šiemet jų buvo atitinkamai 583 (2,5 proc. mažiau) ir 217 (7,2 proc. mažiau).

Per pirmus du šių metų mėnesius Lietuvos oro erdvėje skrydžių vadovai aptarnavo 34,9 tūkst. orlaivių – 8,2 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Iš jų 26,2 tūkst. sudarė tranzitiniai skrydžiai – palyginti su pernai, virš Lietuvos praskrendančių orlaivių skaičius išaugo 8,7 proc.

Kiekvieną dieną Europoje yra atliekama daugiau kaip 30 tūkst. skrydžių. Lietuvos oro erdvę į savo maršrutus įtraukia daugiau kaip 900 oro bendrovių. Siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Naujame Vilniaus oro uosto kino repertuare – trumpi lietuviški filmai visai šeimai

Evaldas Činga

Katastrofą patyrusio „Boeing“ modeliai per Lietuvos teritorija skristi negalės

BNS

Lietuvos oro uostose – nauja Ukrainos miestų vardų rašyba

Evaldas Činga

Vilniaus oro uosto keleivių laukia naujos koncepcijos picerijos

Evaldas Činga

Lietuvos oro uostai fiksuoja stipriai išaugusius registruojamo bagažo srautus

Evaldas Činga

2018-aisiais Lietuvos oro uostų pelnas didėjo 3 kartus

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika