Spalį fiksuotas išaugęs skrydžių skaičius visuose keturiuose tarptautiniuose Lietuvos oro uostuose. Dviženklis skrydžių skaičiaus augimas buvo Kauno ir Šiaulių oro vartuose – čia atitinkamai skrydžių buvo 16,6 proc. ir 22,8 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Kauno oro uoste spalį aptarnauti 942 skrydžiai (16,6 proc. daugiau nei pernai), Šiaulių oro uoste – 410 (22,8 proc. daugiau). Vilniuje (4,5 tūkst.) ir Palangoje (385 skrydžiai) aptarnautų lėktuvų skaičius išaugo kiek mažiau – atitinkamai 2,4 proc. ir 2,1 proc., palyginti su antruoju rudens mėnesiu pernai, praneša oro navigacijos paslaugas Lietuvos oro erdvėje teikianti valstybės įmonė „Oro navigacija“.

„Populiariausios skrydžių kryptys išliko tos pačios. Iš Lietuvos daugiausia skrendama į Jungtinę Karalystę, Latviją ir Vokietiją, o per mūsų šalį daugiausia tranzitu vykstama į Rusiją, Vokietiją ir Suomiją“, – pranešime cituojamas įmonės generalinis direktorius Mindaugas Gustys.

Spalį skrydžių labiausiai padaugėjo iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę – įvyko 312 skrydžių ir, palyginti su pernai spaliu, šis skaičius išaugo 9,9 proc. Antra pagal populiarumą skrydžių kryptis iš Lietuvos buvo Latvija – atlikti 277 skrydžiai, arba 5 proc. daugiau nei pernai. Trečioje vietoje – Vokietija, skrydžių vadovai aptarnavo 250 į šią šalį skridusių lėktuvų, arba 2,5 proc. daugiau nei pernai.

Lenkija yra ketvirtoje vietoje pagal populiariausias skrydžių kryptis iš Lietuvos – aptarnauta 212 į šią šalį išskridusių lėktuvų, arba 12 proc. mažiau nei pernai.

Spalį bendras „Oro navigacijos“ specialistų aptarnautų skrydžių skaičius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 3,5 proc. – aptarnauta 24,1 tūkst. lėktuvų. Iš jų tranzitiniai skrydžiai sudarė 18,1 tūkst., arba 75 proc. visų aptarnautų orlaivių. Palyginti su 2018 m. spaliu, tranzitu per Lietuvą skridusių lėktuvų skaičius buvo 3 proc. didesnis.

Per dešimt šių metų mėnesių skrydžių vadovai Lietuvoje aptarnavo 230,4 tūkst. skrydžių – 1,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Iš jų 76 proc. sudarė tranzitiniai skrydžiai. Per Lietuvą tranzitu praskridusių orlaivių skaičius, palyginti su tuo pačiu 2018 m. laikotarpiu, taip pat išaugo 1,3 proc.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist