MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Oro uostas

„Ryanair“ žada paskelbti visą atšaukiamų skrydžių sąrašą

Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pirmadienį pranešė greitai paskelbsianti visą sąrašą skrydžių, kuriuos ketinama atšaukti per ateinančiais kelias savaites, po to, kai susilaukė keleivių ir Europos Sąjungos kritikos.

Airių bendrovė penktadienį pranešė per ateinančias šešias savaites atšauksianti apie 2 tūkst. skrydžių, nes jai trūksta pilotų ir ji taip pat nori vėl pasiekti aukštą punktualumo lygį. Tačiau savo tinklalapyje bendrovė kol kas paskelbė apie atšaukiamus skrydžius iki trečiadienio. O vėlesnių reisų keleiviai buvo palikti nežinomybėje.

„Tai yra akivaizdi netvarka“, – pripažino kompanijos vadovas Michaelas O’Leary (Maiklas O‘Lyris), susilaukęs piktų komentarų socialiniuose tinkluose ir reikalavimų paskelbti visą skrydžių sąrašą.

Tačiau vėliau „Ryanair“, atsakydama į atskirus komentarus tviteryje, parašė, kad „visas sąrašas skrydžių iki spalio pabaigos bus paskelbtas šiandien“rytoj“.

Tuo tarpu Europos Sąjunga perspėjo airių bendrovę, kad ji privalo „visiškai laikytis“ taisyklių dėl keleivių išlaido kompensavimo. „Visi keleiviai, kurių skrydžiai yra atšaukti, turi išsamų teisių, kurias gina ES, sąrašą, – išplatintame pranešime sakė ES transporto komisarė Violeta Bulc. – Tai ir teisė į išlaidų padengimą, alternatyvaus maršruto suteikimą ar pinigų grąžinimą, o taip pat teisė į pasirūpinimą bei, kai kuriomis aplinkybėmis, į kompensaciją.“

Kaipo žinoma, „Ryanair“ penktadienį pranešė per ateinančias šešias savaites per dieną atšauksianti nuo 1680 iki 2100, arba 40-50 per dieną, skrydžių, kad „pagerintų punktualumą“.

Bendrovė skelbia, kad atšaukti skrydžiai sudarys mažiau nei du procentus bendro jų skaičiaus. Esą taip siekiama spręsti punktualumo problemą, kurią sukėlė oro dispečerių vėlavimas ir streikai, oro sąlygų sukelti trikdžiai.

Be to, skrydžių grafikas koreguojamas siekiant suteikti galimybę lėktuvų pilotams išeiti atostogų po vasaros sezono, kurio metu fiksuojamas skrydžių pikas.

„Ryanair“ punktualumo rodiklis per pirmas dvi rugsėjo savaitės krito mažiau 80 proc. ribos dėl oro dispečerių streikų ir didelio pilotų darbo krūvio. Bendrovė mano, kad skrydžių atšaukimas leis padidinti skrydžių punktualumo rodiklį iki tikslinių 90 proc. prieš dar vieną pikinį žiemos sezoną, kuris prasideda lapkričio pradžioje.

Jeigu skrydžių atšaukimo sprendimas palies konkretų keleivį, „Ryanair“ įsipareigoja grąžinti pinigus už bilietus arba pakeisti juos į kitos dienos ar kito maršruto skrydį.

Tuo tarpu pasirodė pranešimų, kad „Ryanair“ turi problemų dėl pilotų įdarbinimo, nes dalis jos pilotų išėjo dirbti pas konkurentę „Norwegian Air“.

„Galime patvirtinti, kad 140 pilotų šiais metais prisijungė prie „Norwegian Air“, – patvirtino Skandinavijos kompanija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„GetJet Airlines“ vasaros skrydžių sezoną pasitinka su pokyčiais

Donatas Andrijauskas

„Wizz Air“ pelnė Lenkijos turizmo ir oro erdvės portalo apdovanojimą

ELTA

Vilnius pirmą kartą pateko į geriausių Europos skrydžių krypčių penketuką

Donatas Andrijauskas

Pigių skrydžių bendrovė iš Vilniaus skraidins į Vieną

Donatas Andrijauskas

Naujame Vilniaus oro uosto kino repertuare – trumpi lietuviški filmai visai šeimai

Evaldas Činga

Katastrofą patyrusio „Boeing“ modeliai per Lietuvos teritorija skristi negalės

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika