Gegužės mėnesio skrydžių statistika leidžia atsikvėpti ir teikia optimizmo, kad tuščiausia oro erdvė jau praeityje – gegužės mėnesį, lyginant su juoduoju balandžiu, terminaliniai skrydžiai augo 10,2 proc., tranzitiniai 28 proc., o visų skrydžių skaičius šoktelėjo 25, 9 proc.

Vis dėlto bendras gegužės mėnesio skrydžių skaičius Lietuvos oro erdvėje, palyginus su pernai gegužė mėnesiu, mažėjo 78,2 proc. ir sudarė 5345 skrydžius, o tranzitinių skrydžių skaičius mažėjo 77 proc. (4324 skrydžiai).

„Lietuvai ir kitoms šalies aviacijai svarbioms valstybėms atveriant savo oro erdves, kantriai stebime kaip reaguos įvairios aviakompanijos ir tikimės, kad jos veiks aktyviai. Tačiau kol kas matome, kad aviakompanijos yra gan atsargios, tad birželis tikėtina dar nebus spartaus atsigavimo mėnuo“,- teigia VĮ „Oro navigacija“ laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Marius Beliūnas.

Gegužės mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 1101 skrydį. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 1024 skrydžiai, trečioje vietoje Kinija – aptarnauti 489 skrydžiai. Praėjusį mėnesį, kaip ir balandį, buvo fiksuojamas tranzitinių skrydžių į Pietų Korėją augimas.

Pagrindinės gegužės mėnesį tranzitinius skrydžius vykdžiusios aviakompanijos yra „Aeroflot“, „Lufthansa“ bei krovinius gabenanti aviakompanija „AirbridgeCargo“. Džiugina tai, kad visos aviakompanijos gegužės mėnesį skraidė dažniau ir aktyviau nei balandį. Terminalinių skrydžių rinkoje lyderiavo krovininės aviakompanijos „EAT“, „SprintAir“, „Transaviabaltika“ bei krovinius gabenusi „GetJet“.

Gegužės mėnesį iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Vokietiją  – 67 skrydžiai, Latviją – 54 skrydžiai ir Rusijos Federaciją – 40 skrydžių. Daugiausia skrydžių į Lietuvą vyko taip pat iš Vokietijos – 72 skrydžiai, Latvijos – 58 skrydžiai ir iš Rusijos Federacijos – 36 skrydžiai.

Praėjusį mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia aptarnauti 503 orlaiviai arba 89 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauti 272 lėktuvai (69 proc. mažiau nei pernai), Šiaulių oro uoste – 212 lėktuvų (37,2 proc. Mažiau nei pernai), o Palangos oro uoste buvo aptarnauti 46 lėktuvai (88 proc. mažiau nei pernai). Pikinės visų skrydžių dienos buvo ketvirtadieniai ir trečiadieniai, o tranzitinių skrydžių – sekmadieniai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist