MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Lėktuvas
Oro uostas

Lietuvos ir Kroatijos premjerai aptarė tiesioginių skrydžių tarp šalių galimybę

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vizito Vengrijoje metu susitiko su Kroatijos Vyriausybės vadovu Andrej Plenkovic. Premjerai pasidžiaugė aktyviais dvišaliais santykiais, aptarė ekonominio ir energetinio bendradarbiavimo perspektyvas, kalbėjosi apie suskystintų gamtinių dujų terminalą bei galimybę pradėti reguliarius tiesioginius skrydžius tarp Lietuvos ir Kroatijos.

Premjeras S. Skvernelis patikino, kad tiesioginio skrydžio iš Lietuvos į Kroatija galimybė yra reali. Anot jo, šia kryptimi jau dirbama, vyksta pokalbiai. Tiesa, kol kas neįvardijamas miestas, su kuriuo Lietuva galėtų susijungti oro keliu.

Kroatijos Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad turistų iš Lietuvos į Kroatiją srautas per pastaruosius metus išaugo net 27 procentais. Tuo metu S. Skvernelis pabrėžė, kad suaktyvėjo ir ekonominis bendradarbiavimas.

„Džiaugiamės teigiamomis ekonominio bendradarbiavimo tendencijomis, nuolat augančiomis prekybos apimtimis. Šiais metais mūsų šalių prekyba išaugo beveik 40 proc. Tačiau potencialas dar nėra pilnai išnaudotas“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras taip pat paminėjo paramos Ukrainai būtinybę ir padėkojo Kroatijai už indėlį į Baltijos šalių saugumo ir gynybos užtikrinimą. Šių metų pabaigoje Lietuva laukia į NATO EFP batalioną atvykstančios Kroatijos karių kuopos.

Savo ruožtu Kroatijos kolega A. Plenkovic išreiškė padėką už Lietuvos indėlį suvaldant migrantų srautus bei pabrėžė, kad šaliai labai svarbi Lietuvos patirtis ir pagalba stojant į Euro zoną bei jungiantis prie Šengeno erdvės.

Lietuva ir Kroatija šiemet mini dvišalių diplomatinių santykių 25-ąsias metines. Lietuva buvo antroji valstybė pasaulyje, pripažinusi Kroatijos nepriklausomybę. Premjeras S. Skvernelis pakvietė Kroatijos Ministrą Pirmininką ir šalies žmones apsilankyti Lietuvoje, mūsų šaliai kitais metais minint nepriklausomybės šimtmetį.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„GetJet Airlines“ vasaros skrydžių sezoną pasitinka su pokyčiais

Donatas Andrijauskas

„Wizz Air“ pelnė Lenkijos turizmo ir oro erdvės portalo apdovanojimą

ELTA

Vilnius pirmą kartą pateko į geriausių Europos skrydžių krypčių penketuką

Donatas Andrijauskas

Pigių skrydžių bendrovė iš Vilniaus skraidins į Vieną

Donatas Andrijauskas

Naujame Vilniaus oro uosto kino repertuare – trumpi lietuviški filmai visai šeimai

Evaldas Činga

Katastrofą patyrusio „Boeing“ modeliai per Lietuvos teritorija skristi negalės

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika