Oro uostas

Kiti metai Lietuvos oro uostams bus geresni

Šiemet dėl koronaviruso pandemijos turizmo sritis patyrė bene didžiausius nuostolius. Trijose šalies oro uostuose sumažėjo keleivių ir krypčių skaičius, vien tik lapkričio mėnesį lėktuvai skraidino tik į 32 skirtingas vietas. Vis gi yra šiek tiek pozityvių prognozių ateinantiems metams, o visiškai atstatyti įprastą keleivių srautą ,,Lietuvos oro uostai” planuoja jau 2022 metais.

Apie tai, kur kitąmet galėsime keliauti iš Vilniaus numatyti kol kas sunku, nes pačios oro bendrovės šiuo metu fokusuojasi ir detaliau planuoja tik artimiausias kelias savaites į ateitį. Tai yra dinamiškai besikeičiančių keliavimo ribojimų tarp skirtingų šalių padarinys.

,,Tiek oro bendrovės, tiek oro uostai pasisako už tai, kad Europos ir pasaulio mastu būtų kuo greičiau suvienodinamos keliavimo tvarkos, būtų kuo aiškiau apibrėžti ir taikomi vienodi reikalavimai, nes tai yra esminis faktorius šiuo metu trukdantis planuoti savo veiksmus ne tik oro bendrovėms, bet ir keleiviams”, – sako ,,Lietuvos oro uostų” atstovas žiniasklaidai, Tadas Vasiliauskas.

Vis dėlto, kalbant apie tiesioginių skrydžių krypčių skaičiaus iš sostinės ateitį, galima atsigręžti į labai artimą praeitį, kuomet oro bendrovėms pavyko susigrąžinti apie 70 proc. 2019 m. turėtų krypčių. Džiugina ir tai, kad vasarą atsistatymas vyko pakankamai sparčiai, o oro bendrovės siekia užtikrinti kuo didesnę pasiūlą. Anot T. Vasiliausko yra signalų, kad kitais metais pasiūla turėtų būti artima 2019 m.

,,Nors pasaulinės aviacijos prognozės dėl artėjančio laikotarpio atsigavimo jau keletą kartų keitėsi būtent dėl pandemijos iššūkių, tačiau, dabartinės Lietuvos oro uostų prognozės rodo, kad kitais metais turėtume atgauti apie 40-50 metinio keleivių skaičiaus, kuris buvo įprastas 2019 metais (prieš pandemiją)” – pastebi T. Vasiliauskas.


Pilnai atstatyti keleivių srautą planuojama jau 2022 metais. Teigiamų prognozių išsipildymas yra tiesiogiai priklausomas nuo tvirtinamų vakcinų panaudojimo artimoje ateityje kuo plačiau ir kuo greičiau.

,,Pozityvias indikacijas apie spartų aviacijos atsigavimą 2021 metais rodo keliaujančių žmonių nuomonės tyrimai – šiuo sunkiu metu noras keliauti niekur nedingo” – pabrėžia ,,Lietuvos oro uostų” atstovas.

Prieš kelis mėnesius atlikti tyrimai parodė, kad kas ketvirtas Lietuvos gyventojas, kuris keliaudavo lėktuvais anksčiau, planuoja tai daryti netolimoje ateityje.

Oro linijų bendrovės jau pradeda ruoštis kitiems metams. „airBaltic“ neseniai paskelbė ateinančio vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį, įsigaliojantį nuo kovo 28 dienos. Kompanija iš Vilniaus planuoja vykdyti skrydžius 11 krypčių. Daugiau informacijos rasite čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button