Oro uostas

Į Vilniaus oro uostą greitosios pagalbos automobiliai skubėjo daugiau nei 20 kartų

Siekiant užkardyti viruso COVID-19 patekimą į šalį, šiam virusui būdingus simptomus turintys keleiviai oro uoste yra perduodami medikams ir greitosios medicinos pagalbos automobiliais gabenami į specializuotas ligonines. Vakar ir šiandienos naktį į Vilniaus oro uostą atskridę taip palydėti buvo daugiau nei 20 keleivių. Tai buvo didžiausias sostinės oro vartuose fiksuotų įtariamai sergančių keleivių skaičius per visą laikotarpį, kai Nacionalinio visuomenės centro (NVSC) specialistai dirba ir tikrina keleivius oro uostuose.

Staigus į ligonines išvežamų keleivių skaičiaus lūžis įvyko vakar. Iki tol tris dienas, kai vyksta visų į šalį atskrendančių keleivių tikrinimas, būdavo fiksuojama 3-6 per dieną.

Visais atvejais, pastebėjus keleivį su virusui būdingais simptomais, jis yra izoliuojamas atskiroje patalpoje ir iškviečiami medikai. Siekiant apsaugoti kitus atvykstančius keleivius, NVSC nurodymu dezinfekcijai uždaroma terminalo dalis, kuriuo atvyko įtariamai užkrečiama liga sergantis keleivis. Tuomet šioje terminalo dalyje keleivių judėjimas visiškai uždaromas.

 

Specialistams įvertinus poreikį – dezinfekuojamos ir kitos galimai užkrėstos erdvės. Dėl to susiduriama su papildomais apribojimais priimti kitus keleivius ir atsiranda užlaikymų, standartinės procedūros išsitęsia 3-4 kartus. Visais atvejais, atsižvelgiant į kintančią situaciją reaguojama nedelsiant, srautai perorganizuojami kitais keliais, papildomai vežama autobusais, kur galima, nukreipiama pėsčiomis.

Siekiant kuo efektyviau išnaudoti turimą infrastruktūrą ir užtikrinti kuo sklandesnį keleivių pasitikimą, visas terminalas yra suskirstytas į atskiras atribotas zonas, pasitelkiamos kariškių ir oro uosto palapinės, VIP terminalas.

„Labai apgailestaujame, kad keleiviams teko ilgiau nei įprasta laukti, tačiau buvo ir bus dedamos visos pastangos, kad procesai vyktų sklandžiai. Oro uoste buvo mobilizuotos papildomos karių pajėgos, statomos specialios, papildomos patikros palapinės, aktyvuoti visi sveikatos specialistų resursai, antžeminių tarnybų darbuotojai dirbo visu pajėgumu – visos priemonės buvo tam, kad kaip įmanoma greičiau ir tiksliau būtų atliekamas rizikos valdymo procesas, keleivių sveikatos patikra. Visos tarnybos ir oro uoste dirbantys aviacines paslaugas teikiančios bendrovės dirbo labai susitelkę suvaldyti itin didelį keleivių srautą“, – teigia Vilniaus oro uosto direktorius Dainius Čiuplys.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
35 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button