MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniaus oro uostas
Oro uostas

Ekskursija: kaip atrodo Vilniaus oro uosto skrydžių valdymo centras

Dažną žavi lėktuvai, aviacija ir, atrodytų, visai kitoks oro uoste vykstantis gyvenimas, tačiau nedaug kas žino, kad jį reguliuoja atskiras skrydžių valdymo centras. Kaip atrodo šio darbo užkulisiai?

Lietuvos skrydžių informacijos rajonas – tai oro erdvė, tvyranti virš šalies sausumos ir dalies Baltijos jūros. Ją kerta apie 40 tranzitinių maršrutų, vienu metu Lietuvos oro erdvėje jais skrenda apie 30 orlaivių. Šį niekada nenutrūkstantį procesą kontroliuoja ir valdo žmonės, dirbantys skrydžių valdymo centre.

„Atsitinka nestandartinių ir standartinių atvejų, kai reikia padėti pilotams spręsti situacijas. Čia suplaukia visa informacija apie tai, kas vyksta oro erdvėje, ir jeigu tik kažkas vyksta ne taip, mes pradedame savo darbą – aiškinamės ir sprendžiam. Jeigu įvyktų orlaivio avarija, kritimas, tai iš čia būtų vykdoma operacija, telkiamos pajėgos, kreipiamasi į kaimynines valstybes arba atvirkščiai“, – pasakoja Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro vadovas Vytautas Vaižmažis.

Operacinės veiklos departamento vadovas Nerijus Maleckas taip pat papasakojo, kiek skrydžių valdymo centras skirtingais periodais aptarnauja orlaivių.

„Tai vienintelis centras, valdantis oro eismą virš visos Lietuvos teritorijos. Šis centras aptarnauja tranzitinius orlaivius, kurie skrenda virš Lietuvos teritorijos, taip pat orlaivius, kurie atvyksta ir išvyksta. Bendras statistinis rodiklis – virš 230 tūkstančių orlaivių. Centre per dieną vasaros laiku yra aptarnaujama apie 800 orlaivių, o žiemos periodu – apie 500“, – sako N. Maleckas.

Daugiau apie tai – Audros Avižiūtės reportaže čia.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“LRT.lt

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vilnius pirmą kartą pateko į geriausių Europos skrydžių krypčių penketuką

Donatas Andrijauskas

Pigių skrydžių bendrovė iš Vilniaus skraidins į Vieną

Donatas Andrijauskas

Naujame Vilniaus oro uosto kino repertuare – trumpi lietuviški filmai visai šeimai

Evaldas Činga

Katastrofą patyrusio „Boeing“ modeliai per Lietuvos teritorija skristi negalės

BNS

Lietuvos oro uostose – nauja Ukrainos miestų vardų rašyba

Evaldas Činga

Vilniaus oro uosto keleivių laukia naujos koncepcijos picerijos

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika