Žinant, jog kiekvieną mėnesį Europoje atšaukiama apie 5000, o vėluoja bene 30 kart tiek skrydžių, sunku patikėti, kad net dažnai lėktuvu keliaujantys nežino ir neatpažįsta triukų, kuriais oro linijos apgaudinėja keleivius. Į streso būseną įvarytus žmones bendrovės kvailina įpiršdamos jiems juoką primenančius maisto ar kelionių kuponus, o realaus dydžio kompensacijas anot statistikos išmoka vos 5 % nuskriaustųjų. Ekspertai ragina keleivius pamiršti vargingus kuponus ir pagalvoti apie moralinę žalą, kurią sukelia tokios stresinės situacijos.

Jei bent kartą susidūrėte su situacija, kuomet jūsų skrydis buvo atšauktas, vėlavo ar buvo atidėtas, veikiausiai žinote ir triukus, kuriuos oro linijos naudoja siekdamos sumažinti savo klaidų kainą – kuponai maistui, kitam skrydžiui, ekskursijai po miestą ir pan. Nepaisant to, kiekvienam vėlavimą ar kitą skrydžio sutrikdymą patyrusiam keleiviui pagal ES reglamentą priklauso realaus dydžio kompensacija. Tai – ne tik suma, kuri padengtų išlaidas bilietams, maistui ar apgyvendinimui, tačiau kompensuotų ir patirtą moralinę žalą – psichologinį stresą, garbės ir orumą pažeidimą.

Anot teisės eksperto, nepriklausomos advokatų kontoros, turinčios ilgametę patirtį tarptautiniuose projektuose „Marcinkevičius ir partneriai“ advokato Dr. Laimono Marcinkevičiaus, „moralinė kompensacija gali ir turėtų būti atlyginta bet kurioje situacijoje, kuomet asmuo patyrė nepatogumą, fizinę ar psichologinę žalą. Pagal Lietuvos Respublikos Civilinį kodeksą, į moralinės žalos sąvoką taip pat įeina asmens patirta emocinė depresija, pažeminimas, žala asmens reputacijai ir t.t. Jei žmogaus rūpesčiai peržengia įprastas pastangas – jam gali priklausyti moralinė kompensacija.“

Kaip paaiškina „SKYCOP“ – bendrovės, visame pasaulyje kovojančios už keleivių teises su oro linijomis, išsisukinėjančiomis nuo sutrikdytų skrydžių kompensacijų vadovas, net ir dažnai lėktuvu keliaujantys asmenys apimti panikos patenka į klastingas oro linijų pinkles.

„Situacijoje, kuomet atrodo, jog visi tavo planai griūna, mus dažnai apima neviltis ir įsivyrauja chaosas, todėl natūralu, jog žmogus griebiasi pirmo įmanomo gelbėjimosi rato, kurį jam labai apgalvotai numeta oro linijų darbuotojai. Dėl šios priežasties ir buvo sukurtas ES 261 reglamentas, kad būtų atlygintos ir kitos dėl skrydžio sutrikdymo atsiradusios papildomos keleivių išlaidos – kelionės pratęsimas savo lėšomis, prarasti pinigai už viešbučių rezervacijas, suplanuotas ekskursijas ir t.t.,“ pasakoja tarptautinės platformos, padedančios atgauti realaus dydžio kompensacijas už skrydžius, www.skycop.lt vadovas Marius Stonkus. „Be to, nepamirškime kiek streso sukelia tokios situacijos, o stresas gali rimtai atsiliepti sveikatai.“

Anot keleivių teises Europoje ginančio EU 261 reglamento, bet kuriam keleiviui patyrusiam daugiau nei 3 val. vėlavimą, skrydžio atšaukimą likus mažiau nei 14 dienų iki skrydžio ar nesavanorišką išlaipinimą (angl. overbooking), priklauso iki 600 eurų kompensacija. Būtent dėl šios priežasties ekspertai siūlo neskubėti rinktis pirmo pasitaikiusio varianto ir kovoti ne tik už žalos atlyginimą, tačiau ir realaus dydžio kompensaciją.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist