Oro uostas

R. Lingienė: Grįžtantys iš Kinijos ir Šiaurės Italijos oro uoste bus tikrinami termovizoriais

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sako, kad Lietuvoje imamasi papildomų veiksmų koronaviruso rizikos suvaldymui – stebimi ne tik keliautojai, grįžtantys iš Kinijos, tačiau ir iš kitų Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patvirtintų regionų Europoje.

R. Lingienės teigimu, oro uoste dirba apie 20 specialistų, teikiančių informaciją keleiviams, taip pat rastas sprendimas dėl termovizorių naudojimo žmonių sveikatos tikrinimui.

Kartu NVSC Vilniaus departamento vadovė informavo, kad jau nuo sekmadienio vakaro keleiviams, grįžtantiesiems iš Milano, oro uoste yra suteikiama informacija apie sveikatos priežiūrą, jie apklausiami, taip pat užpildo keleivio korteles su duomenimis, kad sveikatos priežiūros specialistai galėtų palaikyti su jais kontaktus.

 

„Rekomenduosime vengti socialinių kontaktų, kas gal atrodo kažkam juokinga, bet yra pagrindinė prevencinė priemonė. Jei jie yra studentai ir gali, tai likti namuose, (…) dirbti nuotolinį darbą, o jeigu to negali, bus galimybė gauti nedarbingumą, kaip ir grįžusiems iš Kinijos liaudies Respublikos“, – pirmadienį SAM surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Lingienė.

Pasak jos, oro uoste dirba apie 20 specialistų, tarp kurių yra Šaulių sąjungos, Raudonojo Kryžiaus, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei kitų organizacijų atstovai.

„Yra rastas sprendimas dėl termovizorių. Šiuo metu yra mobilus termovizorius, kurį idealiai ir patogiausiai būtų galima naudoti iškart nusileidusiame lėktuve – iškart pamatuoti temperatūrą. (…) Galėtume naudoti lėktuve arba naudoti stacionariai“, – informavo R. Lingienė. Vieną termovizorių, pasak jos, oro uostui dirbantiems specialistams paskolino Kauno technologijų universitetas, dar du analogiški termovizoriai bus išsinuomoti.

 

„Šie termovizoriai tarp kitų paskirčių yra skirti ir žmogaus temperatūrai matuoti. Jie yra didelio tikslumo, mobilūs, lengvi, patogūs naudoti“, – pridūrė R. Lingienė.

Pirmadienį SAM surengtoje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis informavo, kad, reaguojant į daugėjančius pranešimus apie koronaviruso atvejus, oro uostuose bus taikomos prevencinės priemonės ne tik keleiviams, grįžtantiems iš Kinijos, tačiau ir iš Šiaurės Italijos atskrendantiems žmonėms.

Lombardijos regione Italijoje uždaryti 10 miestelių, kaimyniniame Veneto regione – dar vienas. Iš viso apie 50 tūkst. gyventojų uždrausta išvykti.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button