Transportas

Naujas „Juodųjų dėmių“ žemėlapis: dėmių per metus padaugėjo 82 proc.

Transporto kompetencijų agentūra sudarė 2020 metų „Juodųjų dėmių“ valstybinės reikšmės keliuose žemėlapį – šiemet jame pažymėta 31 dėmė, t.y. 82 proc. daugiau negu praėjusiais metais, kai jų buvo 17. Ekspertų teigimu, lyginant su 2019-aisiais, išnyko 5 dėmės, tačiau atsirado 19 naujų, o 7 dėmės pakeitė savo vietą.

„Juodosios dėmės“ susidaro tose vietose, kuriose konkrečiame kelio ruože per 4-erius metus užfiksuojama 4 ar daugiau įskaitinių eismo įvykių, kuriuose sužeidžiami ar žūsta žmonės. Analizuodami įvykius nustatėme, kad šiose vietose 60 proc. visų įvykių sudaro susidūrimai, 14 proc. – užvažiavimai ant pėsčiųjų, 11 proc. – apvirtimai“, – sako Transporto kompetencijų agentūros Transporto paslaugų skyriaus vadovas Evaldas Morkūnas.

Jo teigimu, „Juodųjų dėmių“ skaičiaus padidėjimas šalyje yra tiesiogiai susijęs su per metus išaugusiu eismo įvykių skaičiumi – jis pakilo 12,4 proc.

 

Žemėlapyje taip pat pažymimi avaringi kelio ruožai – t.y. tie ruožai, kuriuose stebimas didesnis avaringumas. Lyginant su praėjusiais metais, jų skaičius išaugo 140 proc.

„Juodųjų dėmių“ žemėlapis sudaromas kartą per metus. Po to Lietuvos automobilių kelių direkcija vykdo išsamius tyrimus ir parenka konkrečias inžinerines priemones, didinančias eismo saugą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Buggy
Buggy
1 metus

Čia toks random spėjimas, o kas nors tyrinėjo trikojų įtaką ar neįvyko daug kvailų stabdymų dėl ko galėjo kilti avarijos? Galbūt nebauduot ,o vairavimo kultūra keisti reikėtų, įvest mašinų galingumo ribojimus,kad piemenys po 150km nelekiotų mieste, uždrausti BMW parkavimą stotelėse? Yra kvailų ruožų kur greitis turėtų būti didesnis, bet kažkodėl laikomės sovietų nustatytų tempų, kitur atvikščiai galima pralėkti pro mokyklas, kur jau 15 metų gulintis policininkai nieko nebedaro.

Kvepuojantis
Kvepuojantis
1 metus

Geriau patyrinekit, kaip tos inžinerinės priemonės padidino saugumą. Apvaziuojamos salelės vidury kelio, kalneliai ir kitos nesąmonės. Sumažėjo ten įvykių?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button