Transportas

Labiausiai nesupratingus vairuotojus suskirstė į grupes: ar jūs jai priklausote?

Intensyviame eisme dažnai tenka pamatyti griežtai pagal taisykles važiuojantį mokomąjį automobilį. Mažas greitis, lėti manevrai ir, vos pajudėjus, užgesęs variklis. Tai – pradedančiųjų vairavimo ypatumai, kurių pakęsti negali kai kurie ilgamečiai vairuotojai. Vairavimo instruktoriai sako, kad vis dažniau pasitaiko atvejų, kai mokyklinį praktinio vairavimo egzaminą išlaikyti sukliudo kitų eismo dalyvių reakcijos, raginimai ar net chuliganiškas trukdymas.

Kokių nepakančių vairuotojų drausminimo priemonių ėmėsi vairavimo mokyklos? Ir kodėl privalome būti budrūs, kelyje išvydę mokomąjį automobilį?

Nedrausmingi, nepakantūs, dažnai garsinį signalą be reikalo naudojantys ar nesugebantys vienas kito praleisti  vairuotojai – taip dažnai apibūdinami tie, kurie nelabai supranta, kas yra vairavimo kultūra. Tačiau jei patyrusiems tokia aplinka kelyje įprasta, pati jautriausia vairuotojų grupė – dar besimokantieji vairuoti, kiekvieną kartą sėdę prie vairo, sako, gaunantys didelę streso dozę. Kiti vairuotojai nesupranta, nepadeda, kartais net chuliganiškai trukdo mokomąjį automobilį vairuojantiems eismo naujokams.

 

„Tokiu savo elgesiu jie išprovokuoja mokinio pasimetimą. Galų gale, jei į egzaminą įsikiša egzaminuotojas, kiekvienas įsikišimas egzamino metu baigiasi kritine klaida. Egzaminas būna neišlaikytas“, – sako Vaida Trinkūnienė, UAB „Rigveda“ mokymų vadovė.

Naujokus kelyje kasdien mokantys instruktoriai sako, kad iš tiesų pasitaiko eismo įvykių, kuriuos sukelia nekantrūs vairuotojai. Prie mokomojo automobilio vairo atsisėdę būsimi vairuotojai viską daro pagal taisykles, sustoja ten, kur privaloma. O štai įgudę to nebedaro ir, laiku nesureagavę, trenkiasi į mokomąją transporto priemonę. Vairuojant su instruktoriumi patiriami eismo įvykiai daugeliui mokinių atima norą sėsti prie vairo.

Kitų vairuotojų nepakantumą jau seniai pastebinčių vairavimo mokyklų darbuotojai sako, kad labiausiai nesupratingus net galima suskirstyti į kelias grupes.

 

Pirmoji grupė – maršrutinio transporto ir taksi vairuotojai, skubantys nuvežti keleivius. Kita grupė vairuotojų – asmenys nuo 25 iki 35 metų, vairuojantys prabangius ir galingus automobilius. Jie, pasak vairavimo mokytojų, ypač netolerantiški pradedančiųjų vairuotojų atžvilgiu. Vairavimo instruktoriai išskyrė ir trečią grupę – tie, kurie vairuoja transporto priemones su nelietuviškais numeriais.

Ką iš tiesų patiria būsimi vairuotojai, LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ žurnalistai pabandė pajusti patys. Pajudame mokomuoju automobiliu. Vos kelios gatvės ir pirmasis skubantysis. Vairuotojas aplenkia ne tik mus, bet ir priešais važiuojantį dar vieną mokomąjį automobilį. Tai darydamas pažeidžia kelių eismo taisykles – prie perėjos kerta ištisinę liniją.

Plačiau – reportaže. 

 

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button