Transportas

Kelių ženklintojai pradeda darbus: planuojama darbus atlikti laiku

Atšilus orams kelininkai pradeda horizontaliojo kelių ženklinimo atnaujinimo darbus. Pirmiausia bus važiuojama į magistralinius ir krašto, o vėliau – ir į rajoninius kelius. 

Kaip rašoma ženklinimą atliekančios bendrovės pranešime, magistraliniuose ir krašto keliuose šiuo metu jau paženklinta 50 tūkst. kv. m ašinių linijų bei simbolių. Magistraliniai keliai turės būti paženklinti iki liepos 15 d. Krašto keliuose kelininkai darbus turės baigti iki rugpjūčio 31 d., o rajoniniuose – iki lapkričio 10 d. 

Iš viso šiais metais planuojama paženklinti apie 2,3 mln. kv. m linijų bei simbolių. Keliai bus ženklinami dažais ir polimerinėmis medžiagomis, atsižvelgiant į kelio dangos būklę, eismo intensyvumą ir kitus veiksnius.

 

Vienos iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ženklinimo konkursą laimėjusių įmonių „Biseris“ generalinis direktorius Tomas Ignatavičius teigia, kad vairuotojai gali tikėtis geresnės ženklinimo kokybės, nes naują sezoną kelininkai pasitinka su papildytu technikos parku, inovacijomis bei diegiama nauja kokybės kontrolės sistema.

„Gegužę į Lietuvą atkeliaus nauja Skandinavijos rinkoje naudojama termoplasto mašina „RME Mini Light“, kuri turi didelius termoplasto kaitinimo katilus ir dirba dvigubai našiau nei tradicinės ženklinimo mašinos. (…) Daug dėmesio skiriame ir ženklinimo stebėjimo sistemai, kurioje tiek mes, tiek užsakovas greitu metu žemėlapyje galės realiu laiku matyti, kaip vyksta darbai, kur ir kokiu būdu yra ženklinama. Tai leis lengviau vertinti kelių horizontaliojo ženklinimo linijų būklę ir, esant poreikiui, perplanuoti darbų vykdymą. Taip pat didiname pajėgas kokybės laboratorijoje, kuri veiks kaip papildomas padalinys maksimaliai kokybei užtikrinti“, – įmonės pranešime cituojamas T. Ignatavičius. 

Pasak jo, pernai Lietuvoje įmonė pristatė naują ženklinimo naikinimo aukštu vandens slėgiu technologiją, kuria šalinant linijas nuo asfalto jam beveik nekenkiama. Ją planuojame pasitelkti ir šiemet. 

 

Taip pat Kaune išbandytas ženklinimas iš taškų sudarytomis linijomis. Tokios linijos, pasak įmonės „Biseris“ generalinio direktoriaus, žymiai geriau atspindi šviesą lyjant, nes vanduo ant linijos neužsilaiko. 

„Biserio“ generalinis direktorius akcentavo, kad šiemet kelių ženklinimas bus atnaujinamas laiku – kol linijos nėra per daug nusidėvėjusios.

Ieva Vidūnaitė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button