Transportas

Į Lietuvos kelius grįžta „Google Street View“ automobiliai

Šį pavasarį Lietuvos keliuose vėl pasirodys „Google Street View“ automobiliai, kurie keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. 

„Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia galimybę matyti 360 laipsnių vaizdus iš gatvių, susipažinti su kultūriniu ir nacionaliniu paveldu. 

Lietuvoje „Street View“ funkcija veikia nuo 2013-ų metų, o vietiniai vaizdai yra reguliariai atnaujinami, kad žemėlapių platformoje būtų galima pateikti tiksliausią vietovės vaizdą. Taip pat „Google“ fiksuoja ne tik gatves ir kelius, bet ir Lietuvos miestų pėsčiųjų zonas, taip pat kitas vietas, į kurias negalima patekti automobiliu. Dėka šios funkcijos, vartotojai gali virtualiai pasivaikščioti po Parnidžio kopą, apžiūrėti Kryžių kalną ar pasigrožėti Anykščių panorama Medžių lajų tako komplekse. 

 

Taip pat „Google“ didelį dėmesį skiria privatumo apsaugojimui. Prieš paskelbiant surinktus vaizdus, šie yra peržiūrimi specialios technologijos, kuri paslepia žmonių veidus ir automobilių registracijos numerius, kad šie negalėtų būti identifikuojami. Dar viena „Street View“ funkcija – papildomas vaizdo suliejimas namams, asmenims, automobiliams, kuriai galima pateikti užklausą spaudžiant mygtuką „Pranešti apie problemą“, esantį nuotraukos apatiniame dešiniajame kampe.

„Street View“ yra populiari „Google Maps“ funkcija, šiuo metu veikianti daugiau nei 220 šalių ir teritorijų pasaulyje, net kai kuriose Arkties ir Antarktidos vietose. Šia funkcija galima naudotis ir kompiuterių ekranuose, ir mobilių telefonų programėlėse „Google Maps“ ir „Google Earth“.

„Google Street View“ kelionę po Lietuvą pradės nedelsiant, o automobiliai aplankys Vilnių, Kauną, Klaipėdą bei kitus šalies miestus, keliaudami per skirtingas Lietuvos apskritis. Daugiau apie „Street View“ ir išsamią informaciją apie tai, kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobiliai, galite rasti šioje nuorodoje: https://www.google.com/streetview/understand/.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
39 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dveinas Veidas
Dveinas Veidas
24 dienas (-ų)

Vis tiek neįdės tų naujų vaizdų, kaip jau įprasta Lietuvoje. Nors prie liberalų jėgų valdžioje, kai Skvernelis su savo keliukais opozicijoje, gal šįkart nuotraukas ir paskelbs

Dzo
Dzo
1 mėnesį

Bus puikus vaizdas mūsų pilkiems sovietblokiniams miestams su istrupejanciais šaligatviais, nors jei rimtai, nuo 2012 estetikos nei kiek neprisidėjo, galėtų dar palaukti bent 30 metu

Ne pas jus
Ne pas jus
1 mėnesį
Atsakinėti į  Dzo

Čia gi ne pas jus važinės, o Lietuvoj. Pas mus Lietuvoj gražu, o kad įvairių vaizdų yra, tai tik įdomiau 🙂

Vytautas
Vytautas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Dzo

Tai jei pas mus Černobilį filmuoja… O valdžia dar dėl to džiaugiasi. Gėda! Gaunasi, kad Lietuvos sostinėj yra baisiau nei Ukrainos provincijoj?

Paskutinį kartą redaguota 1 mėnesį (Vytautas)
Anupras dirvelė
Anupras dirvelė
29 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vytautas

Gyvenu černobilyje. Viskas puiku, niekuo nesiskundžiu. Po filmavimo dviračių takus sutvarkė, tai dabar dvigubai maloniau. Sėkmės.

Dzo
Dzo
29 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vytautas

Tikrai taip, arba lb panašu, nuo Ukrainos mes nelabai toli pažengę tik mėgstame save apgaudinėti, kad gyvenam, kaip Europoj, deja iki Europos lb lb lb toli

Mant
Mant
1 mėnesį

galėjo dar mėnesį palaukti, ir tada pradėti važinėti, o dabar pilkuma čia…

Rytis
Rytis
1 mėnesį
Atsakinėti į  Mant

https://www.google.com/streetview/explore/#sv-headed -> Lithuania.
Važinėt net iki spalio gali. Čia tinginiams reply, kurie tingi pasidomėt plačiau ir detaliau.

MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
1 mėnesį

Keistas laikas. Lietuva atrodo geriausiai vėlyvos vasaros dieną. Dabar dar niūrokai viskas atrodo.

Mare
Mare
1 mėnesį
Atsakinėti į  MikrorajonVibes

Kai viska baigs – bus rupjutis. Kaip ir tada…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button