Transportas

Į kelius išrieda nauji pareigūnų automobiliai

Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) automobilių parką papildė 8 nauji „Peugeot“ markės automobiliai. Jie pakeis seniausias įstaigoje naudojamas ir dėl amžiaus neekonomiškiausias transporto priemones, kuriomis pareigūnai vyksta į eismo įvykius bei užtikrina eismo dalyvių saugumą vykdydami patikrinimus keliuose. Į kelius naujieji automobiliai išriedės jau netrukus.

„Sprendimą atnaujinti automobilių parką lėmė kelios priežastys. Pirmoji – per brangi senųjų automobilių eksploatacija. Antroji ir pagrindinė – mobilumas. Įprastai mūsų pareigūnai stovi stovėjimo aikštelėse, laukia, kol atvažiuos automobilis, bei stabdo patikrinti. Sustabdžius vieną jų, vairuotojai tarpusavyje greitai pasidalina informacija apie tai, kurioje vietoje stovi LTSA pareigūnai. Dabar mes daugiau patruliuosime ir iš arčiau vertinsime eismo dalyvius:  važiuojant šalia, vizualiai geriau matyti automobilio trūkumai, lengviau identifikuojamas vairuotojo elgesys, tad būsime lankstesni, taip pat greičiau pasieksime eismo įvykio vietas“, – sako LTSA direktoriaus pavaduotojas Tomas Kolendo.

Jo teigimu, atsinaujinti buvo būtina ir dėl šiuolaikinių technologijų pažangos – siekiant pareigūnų darbą daugiau orientuoti į tikslinius patikrinimus vertinant nuotoliniu būdu gaunamą informaciją.

 

Naujieji LTSA automobiliai:

  • Yra mažesni
  • Automobilių gale sumontuotos švieslentės, informuosiančios stabdomas transporto priemones apie tai, kad jos stabdomos patikrinti ir bus palydėtos iki saugios vietos patikrinti
  • Yra saugesni ir geriau matomi: įspėjamieji švyturėliai įrengti ne tik automobilio gale, bet ir priekyje, o vairuotojai apie patikrą bus įspėjami kelių garso tonų sirena bei garsiakalbiu.

Kiekvieno automobilio viduje įrengta stacionari darbo vieta pareigūnui, lentynos, kuriose – patikrai reikiama įranga: svarstyklės, išlyginimo kilimėliai, matavimo prietaisai ir kita įranga, reikalinga išsamiai patikrinti transporto priemonę. Tiek pareigūno darbo vieta, tiek automobilis bus filmuojami trimis skirtingomis kameromis, kurios skirtos užtikrinti pareigūnų saugumą bei užfiksuoti galimus pažeidimus. Jei transporto priemonė patikrinti sustabdoma tamsiuoju paros metu, LTSA automobilio šonuose specialūs žibintai apšvies darbo vietą lauke, todėl bus ne tik saugiau, bet ir kokybiškiau bus galima apžiūrėti transporto priemonę.

Netrukus norima įdiegti ir papildomą naujovę: modernią įrangą, galinčią per nuotolį nuskaityti transporto priemonių tachografų duomenis. Tikimasi, jog jau gruodį LTSA turės galimybę šią įrangą išbandyti realiomis sąlygomis. Tai dar labiau palengvins darbą, kadangi pareigūnai galės atlikti transporto priemonės vairuotojo vairavimo ir poilsio režimo bei tachografo veikimo vertinimą nestabdydami transporto priemonės.

 

Nauja LTSA automobilių apipavidalinimo koncepcija – Dominyko Budino darbas. Pasak jo, kuriant naują automobilių apipavidalinimo dizainą norėjosi labiau atspindėti šiandieninę Lietuvos transporto saugos administraciją: novatorišką, dinamišką, labiau matomą. To siekta ant automobilių vyraujančiais grafiniais elementais – melsvais tonais simbolizuojamas kelias, o juodais atšvaitais kuriamas stabilumo ir saugumo jausmas. Šie dizaino elementai ne tik papildo vienas kitą, bet ir sukuria profesionalų ir skaidrų identitetą.

Automobiliai įsigyti vykdant viešąjį pirkimą. Juos LTSA nupirko iš UAB „Autoviči“. Vieno įrengto automobilio kaina – 46585,00 eurų su PVM.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
65 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Po šimts pypkių, kinija nr. 2
Po šimts pypkių, kinija nr. 2
11 mėnesius

Ir vėl sekimas, totalus sekimas, kiek km nuvažiavai, su kieno žmona kiek laiko miskely pailsėjai…

Dviratininkas-Bėgikas-vaikštinėtojas
Dviratininkas-Bėgikas-vaikštinėtojas
1 metus

Tiesiog įmetu ištrauką iš įstatymo.

5. Naudoti herbus, herbines vėliavas, herbinius ženklus, herbinius antspaudus, neatitinkančius savo etalonų ir projektų, taip pat pažeidžiant šį įstatymą ir kitus teisės aktus, draudžiama.

Remiantis šiuo įstatymu LTSA automobilyje netinkamai panaudotas valstybės herbas.

Eglė
Eglė
1 metus

LTSA atsako: valstybės herbo naudojimas ant automobilių yra suderintas su Lietuvos heraldikos komisija, kuri neprieštaravo kontūrinio Vyčio vaizdavimui ant LTSA automobilių.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button