Transportas

Aukštųjų Panerių gyventojai reikalauja patogesnio susisiekimo

Vilniuje esančių Zuikių, Umėdžių ir aplinkinių gatvių gyventojai jau šešis dešimtmečius mokyklas, parduotuves ir darbovietes pasiekia metro skersmens ir 100 metrų ilgio lietaus kanalizacijos vamzdžiu arba automobiliu daro 15 km lankstą.

Nepatenkinti gyventojai jau bemaž dešimtmetį bergždžiai kovojo su miesto valdžia, o ledus išjudino tik pernai atsiradęs privatus investuotojas, pasiryžęs tunelį pastatyti savomis lėšomis. Visgi kol kas savivaldybė nėra numačiusi tokio tunelio savo planavimo dokumentuose ar išdavusi leidimą jam įrengti.

Nors sostinės meras per mokslo metų pradžios šventę visus patikino, jog investuotojui bus leista statyti ir pėstiesiems, ir automobiliams skirtą tunelį, oficialūs miesto administracijos atsakymai byloja ką kitą. Paskutiniame investuotojui ir gyventojams adresuotame savivaldybės atsakyme teigiama, jog automobiliams skirtas tunelis tarp Palionių ir Valkininkų gatvių Bendrajame plane nebus numatytas, nes jam nepritaria Žemųjų Panerių gyventojai, kurie savivaldybei pasiūlė kitą vietą tuneliui įrengti.

 

Iš savivaldybei pateikto rašto matyti, kad gyventojai baiminasi, jog išaugs jų mikrorajono gatvėmis važiuojančių automobilių srautai, tačiau suprasdami, jog Aukštųjų Panerių gyventojams būtinas susiekimas automobiliais, pasiūlė alternatyvą – įrengti tunelį už 800 metrų esančioje Sausupio gatvėje.

Investuotojo teigimu, tunelis šioje vietoje jam taip pat yra priimtinas, tačiau savivaldybė apie tokį pasiūlymą ir galimybę net neužsiminė.

 

„Po žinių reportažo, kuriame meras pažadėjo leisti investuotojui statyti tunelį, mėginome tiesiogiai su juo susiekti ir aptarti, kurioje vietoje jį galėsime įrengti, tačiau nei meras, nei Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Arūnas Visockas į mūsų siųstą kvietimą nesureagavo. Jokios reakcijos nesulaukėme ir nusiuntę kreipimąsi oficialiu Vilniaus miesto savivaldybės elektroniniu paštu“ – teigė savomis lėšomis pastatyti tunelį pasiryžęs Juozas Zykus.

Visgi Aukštųjų Panerių gyventojai ginklų sudėti nelinkę ir rugsėjo 26 d. savivaldybei įteikė naują peticiją, kuria reikalauja tunelį įrengti Žemųjų Panerių gyventojų pasiūlytoje vietoje – tarp Sausupio ir Palionių gatvių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button