Paskutinę vasaros dieną, rugpjūčio 31–ąją savo istorija ir meniška siela unikaliame Žvėryne, veiklą pradėjo nauja meninė-edukacinė iniciatyva „Atsipūtus mokykla“. Ją, minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtąsias metines, pristato išskirtinių būsto projektų ir lanksčių NT sprendimų verslui vystytojai „Citus“, bendradarbiaudami su žinoma gatvės menininke Rūta Jankauskaite, dar prisistatančia savo alter ego, Marla Singer.

„Norėdami paminėti ypač svarbią datą – atkurtos Lietuvos šimtmetį – ieškojome neįprasto ir drąsaus sprendimo, todėl gatvės menas mums pasirodė būtent ta terpė, kuri gali padėti atskleisti mūsų vertybes bei perduoti laisvės, kūrybingumo ir bendruomeniškumo žinią. Džiaugiamės bendradarbiaudami su šiomis savybėmis – drąsa ir išskirtinumu – spinduliuojančia menininke, nes kartu radome būdą sujungti ateities ir praeities idėjas.

Žvėrynas visada garsėjo kaip kūrybingų žmonių erdvė, todėl neabejoju, kad nestandartinis ir, tikiu, nebanalus šio projekto įgyvendinimas atkreips unikalios miesto dalies gyventojų dėmesį – net ir tų, kas ne itin domisi istorija. Kviečiu aktyviai įsitraukti į „Atsipūtusios mokyklos“ veiklą“, – ragina „Citus“ vadovas Mindaugas Vanagas.

„Atsipūtusi mokykla“ – tai bendras menininkų ir edukacijos specialistų darbo rezultatas. Visus, besidominčius gatvės kultūra, organizatoriai visą pirmąją rugsėjo savaitę kviečia į savo naują būstinę Žvėryne, Sėlių g. 48 susipažinti ne tik su spalvinga komanda, bet ir su planuojama mokyklos veikla. Mokyklos patalpose bus įkurtos ir erdvės bendruomenės renginiams, dirbtuvės, vyks paskaitos, susitikimai su skirtingų sričių gatvės menininkais (didžėjais, grafitti meistrais), edukacinių filmų peržiūros.

Iniciatyvos „Atsipūtusi mokykla“ meno prezidentės Rūtos Jankauskaitės teigimu, Vilniui labai trūksta gatvės meno. Sistema, pagal kurią veikia leidimų išdavimas meno kūriniams – lėta, priekabi ir sudėtinga. Jauni žmonės, norintys išreikšti save, neturi kito pasirinkimo, kaip pildyti krūvas popierių ir laukti leidimo keletą mėnesių (jeigu tai pavyksta išvis), arba tą daryti nelegaliai, rizikuodami nemalonumais.

„Atsipūtusi mokykla“ bus ta vieta, kur formalumų nebus. Iniciatyvos autoriai pasisako už visišką išraiškos laisvę ir tiki, kad gatvės menas – tai terapija ir būdas ieškoti savęs, kovoti su savo baimėmis. Čia mokysis ne tik piešėjai, bet ir praeiviai – „Atsipūtusios mokyklos“ sienos taps nuolat besikeičiančia galerija, kurią keis skirtingi piešėjai, taip pristatydami Vilniui gatvės meno procesą.

„Mokyklos veikloje kviečiame dalyvauti ne tik vaikus, bet ir visus norinčius prisidėti prie gatvės meno darbų įgyvendinimo ar mokytis skirtingų saviraiškos technikų. Tačiau svarbiausia – čia visi galės nevaržomai jaustis savimi. Mes tikime, kad kiekvienas yra genijus, tik ne visiems suteikiama proga tai atrasti“, – įsitikinusi menininkė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.